Wspieraj wolne media

Zwolennik lockdownów został Głównym Inspektorem Sanitarnym. Powołał go Donald Tusk

3
32
6
Dr Paweł Grzesiowski
Dr Paweł Grzesiowski / Fot. PAP/Marcin Obara

Głównym Inspektorem Sanitarnym został dr Paweł Grzesiowski, jeden ze zwolenników najbardziej skrajnych “rozwiązań pandemicznych”, słynący z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi.

  • Paweł Grzesiowski został nowym Głównym Inspektorem Sanitarnym, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Saczkę.
  • Powołał go premier Donald Tusk na wniosek minister zdrowia.
  • “Osoby niezaszczepione będą umierać podczas czwartej fali pandemii”, między innymi takie słowa padały z ust Grzesiowskiego w 2021 roku.
  • Zobacz także: Nadal nie wybrano nowego marszałka Województwa Małopolskiego. W PiS trwa spór?

GIS przekazał w poniedziałek, że “premier Donald Tusk, na wniosek ministra zdrowia Izabeli Leszczyny, powołał Pawła Grzesiowskiego na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego”.

“Osoby niezaszczepione będą umierać podczas czwartej fali pandemii”, między innymi takie słowa padały z ust Grzesiowskiego w 2021 roku.

Zwolennik paszportów covidowych

Straszył również, że bez podjęcia stanowczych kroków, na COVID-19 umrze nawet 10 proc. populacji po 50. roku życia. Grzesiowski był też zwolennikiem wprowadzenia paszportów covidowych czy bezwzględnej izolacji domowników.

Z kolei w październiku 2020 roku wzywał rządzących do zamykania cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce. Co więcej, 1 listopada jest w tym roku w niedzielę, a zatem to będzie cały weekend - powiedział w rozmowie z Interią.

Czytaj także: Fentanyl zbiera żniwo w Polsce. W życie wchodzi monitoring wystawiania i realizacji recept na opioidy

Szczepionki przeciw COVID-19 mogły się przyczynić do wzrostu liczby zgonów

Naukowcy sugerują, że szczepionki przeciwko koronawirusowi mogą być częściowo odpowiedzialne za wzrost liczby zgonów w ciągu trzech lat od wybuchu pandemii.

Wynika to z badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym “BMJ Public Health” przez naukowców z Vrije Universiteit w Amsterdamie.

Holenderscy badacze przeanalizowali dane z 47 krajów zachodnich i odkryli, że od 2020 r. odnotowano ponad trzy miliony nadmiarowych zgonów, przy czym współczynnik ten “utrzymuje się na wysokim poziomie”, pomimo wprowadzenia szczepionek przeciwko COVID-19 i środków ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

Badanie wykazało, że w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii w 2020 r., w szczytowym okresie pandemii, odnotowano ponad milion zgonów. Naukowcy zaznaczyli, że również w kolejnych latach liczby te utrzymywały się na wysokim poziomie -  1,2 mln w 2021 r. i 800 tys. w 2022 r. 

Źródło: pch24.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
32
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo