Wspieraj wolne media

Znamy gospodarzy EURO 2028 i 2032. Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję. Interesujący wybór przyszłych gospodarzy Mistrzostw Europy

0
0
0
Prezes włoskiej federacji piłkarskiej Gabriele Gravina i prezes tureckiej federacji piłkarskiej Mehmet Buyukeksi
Prezes włoskiej federacji piłkarskiej Gabriele Gravina i prezes tureckiej federacji piłkarskiej Mehmet Buyukeksi / Fot. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

We wtorek miało miejsce posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. W jego trakcie wybrano gospodarzy mistrzostw Europy w 2028 oraz 2032 roku.

Za kilka miesięcy odbędą się mistrzostwa Europy w Niemczech. Natomiast podczas wtorkowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA wybrano organizatorów dwóch kolejnych mistrzostw Europy. Początkowo szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się impreza odbywająca się w 2028 roku. Z biegiem czasu chętnych na jej zorganizowanie zaczęło jednak ubywać.

W ostateczności w wyścigu o miano gospodarza EURO 2028 zostały Wielka Brytania i Irlandia. Turniej ten ma się odbyć w Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej, Walii oraz Republice Irlandii. Wśród potencjalnych obiektów, na których miałyby być rozgrywane mecze wymienia się stadiony w Manchesterze, Glasgow, Dublinie, Belfaście, Newcastle czy Londynie.

Czytaj więcej: Afera w Alkmaar. Holenderska minister poucza premiera Morawieckiego. UEFA bada sprawę skandalicznych wydarzeń z Holandii

Dwa państwa - dwie odmienne kultury - wspólna historia. Zaskakujące rozwiązanie UEFA

Przy okazji zebrania Komitetu Wykonawczego UEFA poinformowano ponadto, kto zorganizuje EURO 2032. Gospodarzem turnieju będą dwa państwa.

Jak przekazała UEFA, kolejny turniej tej rangi odbędzie się w Turcji oraz Włoszech. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, gdzie będą rozgrywane spotkania. Oba kraje miały zaproponować po 20 obiektów, spośród których organizacja wybierze pięć z każdego państwa.


 

 

Źródło: twitter.com, x.com, meczyki.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo