Złoto i brąz zdobywamy również na MŚ w psich zaprzęgach! Igor Tracz mistrzem świata po raz ósmy

0
0
0
Igor Tracz i jego zaprzęg czterech psów podczas mistrzostw świata
Igor Tracz i jego zaprzęg czterech psów podczas mistrzostw świata / Fot. FB Igor Tracz Dolina Noteci Traczerteam

Mamy kolejne medale na mistrzostwach świata w sportach zimowych. Po złocie i brązie w snowboardzie oraz złocie i brązie w skokach narciarskich zdobywamy kolejny złoty i kolejny brązowy medal, tym razem w psich zaprzęgach. Mistrzem świata federacji IFSS w zaprzęgach z 4 psami został Igor Tracz a brązowym medalistą w zaprzęgach z 12 psami został Łukasz Paczyński. Dla Igora Tracz to już ósmy złoty medal światowego czempionatu w karierze, jeśli chodzi o kategorię seniorów.

W dniach 26 lutego do 2 marca odbyły się mistrzostwa świata w wyścigach psich zaprzęgów na śniegu w szwedzkiej miejscowości Åsarna. Zawody odbyły się pod egidą światowej federacji IFSS zrzeszającej oprócz psów rasowych północy także najszybsze w sporcie psich zaprzęgów rasy mieszane eurodogi i greystery, czyli mieszanki psów myśliwskich i chartów. Polskę reprezentowało w Szwecji 2 zawodników.

Największy sukces odniósł nasz weteran w sporcie psich zaprzęgów, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w warunkach śnieżnych i bezśnieżnych - Igor Tracz. Nasz 45-letni reprezentant potwierdził, że wciąż liczy się w światowej czołówce, startując w kategorii seniorów wywalczył kolejny swój złoty medal w karierze. W konkurencji zaprzęgów z czterema psami indywidualnie na czas nie miał sobie równych wyprzedzając drugiego zawodnika ze Słowacji aż o 42 sekundy a trzeciego Norwega aż o ponad minutę.

Dla Igora Tracza to już ósmy złoty medal w karierze w kategorii seniorów, a drugi w warunkach śnieżnych po złocie wywalczonym w 2011 roku również w zaprzęgach z 4 psami. Ma w swoim dorobku jeszcze trzy srebrne medale oraz 17 tytułów mistrza Europy, ma jeszcze jeden złoty medal, ale w kategorii weteranów.

Drugi nasz reprezentant startujący w Szwecji również stanął na podium. Łukasz Paczyński w kategorii MD12, czyli w zaprzęgach z 12 psami zdobył brązowy medal. Jest to dla niego największy sukces w karierze.

Igor Tracz startował jeszcze w konkurencji mass start zaprzęgów z 4 psami zajmując 6 miejsce.