Wspieraj wolne media

Zadłużenia cudzoziemców względem szpitali. Matecki: Złożę do Ministerstwa Zdrowia interpelację poselską

14
0
1
Dariusz Matecki
Dariusz Matecki / Fot. PAP/Marcin Obara

NFZ w rozpadzie. Chcą zamykać szpitale, anulować operacje - a w tym samym czasie polski podatnik będzie zmuszony do pokrywania kosztów leczenia nielegalnych migrantów, którzy dnia w Polsce nie przepracowali - napisał w mediach społecznościowych Dariusz Matecki, poseł Suwerennej Polski.

  • Dariusz Matecki zainteresował się sprawą 27-letniego pacjenta z Zimbabwe, który trafił do szpitala w Lublinie.
  • Sprawę mężczyzny, który w 2021 r. po wypadku samochodowym znalazł się w lublińskiej placówce nagłośniło radio TOK FM.
  • Szpital kliniczny nr 4 w Lublinie zapłacił ponad milion złotych za leczenie mężczyzny z Zimbabwe, który nie był ubezpieczony.
  • Zobacz także: W TVMN debata: "LGBT - ludzie czy ideologia?". Gorący spór na antenie

Dariusz Matecki zainteresował się sprawą 27-letniego pacjenta z Zimbabwe, który trafił do szpitala w Lublinie. Sprawę mężczyzny, który w 2021 r. po wypadku samochodowym znalazł się w lubelskiej placówce nagłośniło radio TOK FM. 

Szpital kliniczny nr 4 w Lublinie zapłacił ponad milion złotych za leczenie mężczyzny z Zimbabwe, który nie był ubezpieczony. Pacjent najpierw przebywał na oddziale intensywnej terapii, a od stycznia 2022 roku hospitalizowany był w klinice neurologii.

Zadłużenia cudzoziemców względem szpitali

Poseł Suwerennej Polski zaznaczył, że z niezapłaconymi rachunkami za leczenie cudzoziemców zmagają się szpitale w całej Polsce.

Matecki w niedzielę, 16 czerwca na platformie X zadeklarował, że złoży do minister zdrowia Izabeli Leszczyny interpelację poselską. 

Czytaj także: Minister rodziny: Polski rynek potrzebuje migrantów

Matecki ostrzega przed nielegalną imigracją

Dariusz Matecki jest aktywny w mediach społecznościowych, w których od jakiegoś czasu ostrzega przed nielegalną imigracją.

Dworzec Szczecin Główny. Od pracowników dowiadujemy się, że liczni migranci przyjeżdżają nocnymi pociągami trasa Angermünde - Szczecin. Przesiadają się w kolejne pociągi. Bez kontroli polskich służb - napisał Matecki w poniedziałek na X.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
14
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo