Wspieraj wolne media

Niepokojące dane na temat zdrowia psychicznego polskiej młodzieży. Fundacja Fala Życia chce wesprzeć młodzież w ich problemach

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Fundacja Fala Życia informuje o ogromnym zaniedbaniu polskiej młodzieży pod względem psychicznym. W Polsce problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymaga pilnej uwagi. Organizacja uruchomiła z tego powodu zbiórkę pieniędzy.

Fundacja Fala Życia informuje o ogromnym zaniedbaniu polskiej młodzieży pod względem psychicznym. Wskazano, że epidemia koronawirusa i lockdowny miały negatywny wpływ na samopoczucie i rozwój młodzieży.

Pandemia COVID-19, stres związany z okresem dojrzewania, a także problemy z rówieśnikami, presja w mediach społecznościowych czy brak relacji z rodzicami to tylko niektóre z czynników, które mogą negatywnie wpływać na ich samopoczucie - czytamy na stronie zbiórki założonej przez Fundację Falę Życia.

Organizacja uruchomiła z tego powodu zbiórkę pieniędzy do wsparcia własnej inicjatywy pomocy dla dzieci i młodzieży. Fundacja chce zapewnić odpowiedni dostęp do pomocy psychologicznej.

Za zebrane środki chcemy zorganizować ogólnopolską kampanię społeczną, której celem będzie wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży, szczególnie z niezamożnych rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na finansowanie terapii swoich dzieci. Zebrane z niej środki przekazać na profesjonalną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, w tym na diagnozę, psychoterapię, profilaktykę czy interwencję kryzysową - podkreśliła fundacja.

Zebrane środki zostaną przekazane Fundacji św. Mikołaja, której jednym z głównych obszarów jest wsparcie psychologiczne dzieci. 

Czytaj więcej: Wielka Brytania radykalnie zmienia kierunek ideologiczny? Minister Zdrowia chce się rozprawić ze zmianą płci u dzieci. Atkins: "Lekarze mogą zostać wyrzuceni z pracy"

Niepokojące dane na temat zdrowia psychicznego polskiej młodzieży

W Polsce problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymaga pilnej uwagi. Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, aż 1 na 4 dzieci doświadcza różnego rodzaju trudności emocjonalnych. Co więcej, badania wykazują, że tylko niewielki odsetek z nich otrzymuje właściwą pomoc.

  • W ciągu tylko roku (2021 vs. 2020) nastąpił wzrost o 77 proc. zachowań samobójczych oraz o 19 proc. śmierci samobójczych.
  • W 2023 roku prób samobójczych wśród młodzieży było już 2139 (Dane z Wojewódzkich Komend Policji).
  • Według Raportu rzecznika Praw Dziecka z 2023 roku już 14% uczniów w Polsce wymaga znaczącej interwencji związanej z funkcjonowaniem psychicznym. Jest to ok. 938 000 dzieci.
  • Depresja jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych wśród młodzieży w Polsce.

Źródło: tvmn.pl, zrzutka.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo