Wspieraj wolne media

Wzmożony napływ migrantów na Lampedusę - Lokalne władze podejmują działania

4
0
3
Imigranci na Lampedusie
Imigranci na Lampedusie / Fot. Twitter

Włoska wyspa Lampedusa zmaga się z coraz większym napływem migrantów z wybrzeży Afryki, co powoduje przeludnienie ośrodka rejestracji i identyfikacji. W odpowiedzi na sytuację, lokalne władze, policja i służby zintensyfikowały transfer migrantów do innych ośrodków przy pomocy różnych jednostek. Mimo tego, nadal trwa wyzwanie związane z nielegalną migracją i koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla migrantów, jak i dla lokalnej społeczności.

Lokalne władze na włoskiej wyspie Lampedusa, policja oraz inne służby intensyfikują transfer migrantów z przeludnionego ośrodka rejestracji i identyfikacji. Sytuacja jest wynikiem wzmożonego napływu migrantów z wybrzeży Afryki w ostatnich dniach. Ośrodek, znany jako hotspot, który ma miejsce dla około 400 osób, w piątek zgromadził ponad 3300 migrantów.

Narastający kryzys migracyjny na Lampedusie

W niedzielę pozostało tam około 800 migrantów, po tym jak w poprzednich dniach przekroczono limit możliwości ośrodka. Aby poradzić sobie z kryzysem, lokalne władze, policja i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zorganizowały serie transferów migrantów do innych ośrodków przy pomocy statków, promów i łodzi patrolowych. Migrantów przewieziono między innymi do portu Augusta na Sycylii, Reggio Calabria i Vibo Valentia w Kalabrii.

Dyrektor do spraw operacji kryzysowych i akcji ratunkowych włoskiego Czerwonego Krzyża, Ignazio Schintu, stwierdził, że sytuacja w ośrodku Imbriacola wróciła do normy. Dodał również, że utrzymując obecny rytm przewożenia migrantów na stały ląd, można uniknąć kryzysu.

Transfer migrantów do innych ośrodków

W sobotę, pomimo wzburzonego morza, na Lampedusę dotarło kolejnych 240 migrantów. Telewizja RAI w obszernej relacji z wyspy zauważyła, że turystyka tam kwitnie, a plaże, uważane za "perły" Morza Śródziemnego, są wypełnione turystami.

Nadal trwa walka z problemem nielegalnej migracji i przeludnionymi ośrodkami w rejonie Morza Śródziemnego. Włochy, będące jednym z głównych punktów wejścia dla migrantów do Europy, podejmują wysiłki w celu zarządzania sytuacją i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla migrantów, jak i dla lokalnych społeczności. Wzrost liczby przybywających migrantów pokazuje, że kwestia migracji nadal wymaga kompleksowego podejścia i współpracy międzynarodowej.

Źródło: tvmn.pl, TVP Info

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo