Wspieraj wolne media

Włoski rząd utrudnia życie samorządom? Lokalni urzędnicy mają problem z imigrantami z Afryki. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych umywa sobie ręce i nie podejmuje odpowiednich kroków

0
0
26
Premier Włoch Giorgia Meloni
Premier Włoch Giorgia Meloni / Fot. Youtube

Liczba imigrantów z Afryki przybyłych od początku roku do Włoch, właśnie przekroczyła 100 tysięcy osób. Burmistrzowie wielu miast twierdzą, że nałożony na nich obowiązek przyjmowania nachodźców, prowadzi do ruiny ich budżety.

  • Od początku 2023 roku do Włoch przybyło 100 tysięcy imigrantów, głównie z krajów afrykańskich.
  • Natomiast włoski rząd pod przywództwem premier Giorgi Meloni zrzuca obowiązek odsyłania z powrotem do domu nieproszonych gości.
  • Z kolei burmistrzowie wielu miast jasno dają wyraz swojemu niezadowoleniu, gdyż to przekracza ich możliwości finansowe.
  • Zobacz także: Ogromne pożary trawią Kanadę. "To są bardzo trudne chwile, szukamy umocnienia w Bogu"

Strategia rozmieszczania migrantów na całym terytorium kraju budzi coraz większy sprzeciw administracji samorządowej. Burmistrzowie argumentują, że brakuje im środków finansowych, a także miejsc noclegowych i innych lokali socjalnych.

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kierowane przez Matteo Piantedosi, które powinno zająć się sprawą nachodźców, umyło od tego ręce. Nieoficjalne źródła podały, że minister uważa polemikę z samorządami za surrealistyczną. Mają realizować nałożone na siebie obowiązki.

Czytaj więcej: Premier Mateusz Morawiecki podpisał we wtorek rozporządzenia w sprawie wysokości wypłat czternastek. Mowa o rekordowej w tym roku kwocie. Kiedy nastąpi wypłata czternastej emerytury?

Meloni to fałszywa prawica. Jaka jest prawda o premier Włoch

Coraz więcej polityków zarzuca rządowi Giorgii Meloni brak działań w obliczu rekordowej w ostatnich latach fali migracyjnej. Burmistrzowie gmin w regionie Wenecji wystosowali wspólne oświadczenie.

Kto nie ma prawa pozostać we Włoszech musi zostać odesłany. Magazyny, urzędy, sale gimnastyczne nie mogą być wykorzystywane jako miejsca dla migrantów, nie są do tego przystosowane - czytamy w oświadczeniu burmistrzów regionu Wenecji.

Sytuacja stale się pogarsza. Mimo umowy pomiędzy Tunezją i Unią Europejską o odsyłaniu murzyńskich imigrantów z powrotem do Środkowej Afryki, tylko od 1 czerwca do 18 sierpnia, do Włoch przypłynęło 55 tysięcy migrantów; średnio ponad 700 dziennie.

Włoskie MSW wprawdzie zapowiedziało, że od września wzmocniony i przyspieszony zostanie mechanizm odsyłania imigrantów bez prawa do pozostania we Włoszech do krajów ich pochodzenia, jednak nie poczyniono w tym zakresie żadnych konkretnych kroków.

Źródło: magnapolonia.org

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo