Wspieraj wolne media

Wiemy, w jakim składzie Biało-Czerwoni wyjdą na mecz z Austrią

0
0
1
Polacy, Jakub Piotrowski (L), Robert Lewandowski (C) i Tymoteusz Puchacz (P) wraz z resztą piłkarskiej reprezentacji wsiadają do pociągu jadącego z Hanoweru do Berlina
Polacy, Jakub Piotrowski (L), Robert Lewandowski (C) i Tymoteusz Puchacz (P) wraz z resztą piłkarskiej reprezentacji wsiadają do pociągu jadącego z Hanoweru do Berlina / Fot. PAP/Leszek Szymański

O 18:00 na Olimpiastadion w Berlinie piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią w drugiej kolejce zmagań Grupy D Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zwycięsywo w tym spotkaniu może znacznie przybliżyć Biało-Czerwonych do celu, jakim jest wyjście z grupy.

Zarówno Polska, jak i Austria przegrały swoje spotkania. Natomiast w ostatniej kolejce będą mierzyć się z faworyzowanymi reprezentacjami - odpowiednio Francji i Holandii. Dzisiejszy mecz może być więc spotkaniem na wagę awansu. Tym bardziej, że z grupy wychodzą też najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Z kolei przegrana dzisiaj może już ostatecznie pogrzebać nadzieje nawet na taki awans nieco tylnymi drzwiami.

Jaki skład przeciwko Austrii?

W dzisiejszym meczu Polacy zagrają w składzie: Szczęsny - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, Piotrowski, Zieliński, Slisz, Zalewski - Buksa, Piątek.

Polacy za Probierzem

W nowy sondażu pracowni SW Research przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytano się polskich kibiców o przyszłość selekcjonera Michała Probierza w przypadku odpadnięcia polskiej drużyny z Euro 2024 w fazie grupowej. Okazuje się, że nawet jeżeli nasza reprezentacja zakończy udział w Euro na fazie grupowej, to Polacy i tak chcieliby dać kolejną szansę selekcjonerowi.

53,5 proc. badanych wskazuje, że Probierz powinien zostać na stanowisku. Przeciwnego zdania jest zaledwie 14,9 proc., a opinii w tej kwestii nie ma 31,6 proc. Sprawdzono też, co na temat selekcjonera sądzą mężczyźni, a co kobiety. Okazuje się, że trenera nie chciałoby zmienić więcej mężczyzn (59,5 proc.) niż kobiet (48,2 proc.).

W ostatnim spotkaniu, we wtorek 25 czerwca o godzinie 18.00 Polska zmierzy się z aktualnymi wicemistrzami świata Francuzami.

Zobacz gdzie można obejrzeć mecz Polska-Austria

Spotkanie Polska-Austria będzie można obejrzeć na kanałach TVP Sport. Studio przedmeczowe rozpocznie się już o 15:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, smart TV i HbbTV. Transmisja meczu także od 17:30 w TVP 1.

Prowadzącym studio będzie Mateusz Borek, a wśród ekspertów byli reprezentanci: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Fabiański, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek. Komentatorami drugiego meczu Polaków będą Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.

Źródło: PZPN

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo