W sobotę w Przemyślu pogrzeb Damiana Sobola. Polak zginął od izraelskich rakiet

0
0
0
Damian Soból
Damian Soból / Fot. WCK

W ostatnim pożegnaniu Damiana Sobola może chcieć uczestniczyć wiele osób. Dlatego urząd miasta wyznaczy parkingi, na których będzie można zostawić auto. Będą też autobusy, które przewiozą żałobników na cmentarz, ponieważ kondukt żałobny będzie miał do przejścia na cmentarz około dwóch kilometrów.

Pogrzeb Polaka zabitego przez Izrael

Msza rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem świętego Józefa przy ulicy św. Jana Nepomucena w Przemyślu, a po jej zakończeniu zostanie utworzony kondukt żałobny który przemaszeruje na Cmentarz Główny do wejścia nr 4 od ulicy Przemysława. Tam, około godziny 11.30-12.00, rozpoczną się uroczystości pogrzebowe.

W ostatnim pożegnaniu Damiana Sobola może chcieć uczestniczyć wiele osób, dlatego urząd miasta wyznaczy parkingi, na których będzie można zostawić auto. Będą też autobusy, które przewiozą żałobników na cmentarz, ponieważ kondukt żałobny będzie miał do przejścia na cmentarz około dwóch kilometrów.

Do ataku na konwój organizacji humanitarnej World Central Kitchen, której wolontariuszem był Damian Soból, doszło 1 kwietnia. Konwój został ostrzelany z powietrza w nadmorskim mieście Dajr al-Balah położonym w centralnej części Strefy Gazy. Zginęło siedem osób. Wśród ofiar byli też obywatele Australii i Wielkiej Brytanii, jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim oraz palestyński kierowca.

12 kwietnia wiceszef MSZ, Władysław Teofil Bartoszewski, poinformował, że ciało Damiana Sobola jest już w Polsce.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo