W piątek przejdzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. 30 pocztów sztandarowych z regionów NSZZ Solidarność i z zakładów pracy z całej Polski
W piątek 31 marca z parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie wyruszy XXIII Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy.
- Wydarzenie tradycyjnie zorganizowane jest przez NSZZ solidarność i przez Parafię Świętego Stanisława Kostki na Żoliborzu W Warszawie.
- Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 17.00. Po jej zakończeniu procesja wyruszy na ulice Żoliborza.
- Wśród delegacji znajdą się m.in. stoczniowcy, hutnicy, przedstawiciele sektora zbrojeniowego czy lotniczego.
Procesja pokutna wyruszy po Mszy świętej o godz. 17.00 w kościele św. Stanisława Koski od grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Hasłem Drogi Krzyżowej są słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: “Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności”.
W wydarzeniu weźmie udział 30 pocztów sztandarowych z regionów NSZZ Solidarność i z zakładów pracy z całej Polski.
Wśród delegacji znajdą się m.in. stoczniowcy, hutnicy, przedstawiciele sektora zbrojeniowego czy lotniczego. Na ulicach Warszawy towarzyszyć im będzie orkiestra górnicza z Jaworzna. Rozważania czternastu stacji przygotowują przedstawiciele poszczególnych zawodów.
Całość przygotował i koordynuje duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej ks. Michał Kotowski.
Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17.00, z parafii św. Stanisława Kostki w #Warszawa wyruszy XXIII #OgólnopolskaDrogaKrzyżowaLudziPracy. Hasłem są słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności”.
Więcej: https://t.co/M8bgB8OqRB pic.twitter.com/OpYcM96Dva — EpiskopatNews (@EpiskopatNews) March 31, 2023
Ks. Jerzy Popiełuszko krytykował władze komunistyczne
Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 r. w wiosce Okopy na Białostocczyźnie, był kapelanem związanym z “Solidarnością” i robotnikami. Podczas Mszy za Ojczyznę sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu publicznie krytykował nadużycia władzy komunistycznej.
19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW zwalczającego Kościół katolicki. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka.
Grób ks. Jerzego przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki stał się miejscem pielgrzymek Polaków oraz wiernych z całego świata.
Źródło: episkopat.pl