W kinach krótki western analnego niepokoju Pedro Almodóvara

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wydawca

Kinem analnego niepokoju określam filmy ukazujące namiętności, jakie targają pederastami, bez zbytniego epatowania szczegółami anatomicznymi na ekranie. Filmy takie mają kreować pozytywny wizerunek pederastów wśród kobiet heteroseksualnych i dawać homoseksualistom wrażenie, że mają takie same przeżycia jak osoby ze skłonnościami seksualnymi zgodnymi z interesem gatunkowym. Dla wolnego od politycznej poprawności konserwatysty często ten wizerunek jest karykaturalny i, wbrew intencjom twórców, ukazuje styl życia pederastów jako ułomny względem życia związków mężczyzn i kobiet.

Najnowszy film świetnego hiszpańskiego reżysera i autora scenariusza, nie ukrywającego swojej tęczowej orientacji, Pedro Almodóvara jest tego przykładem. Film traktuje o namiętnościach, jakie targają dwoma gejami z dzikiego zachodu, szeryfem i pastuchem.

Wyświetlany w kinach całej Polski, film „Dziwne ścieżki życia” trwa tylko 30 minut, i ukazuje spotkanie po latach dwu kochanków, ich konflikt oraz niespełnioną miłość (drobny epizod z historii, której nie pokazał reżyser – bo miał pomysł jedną na scenę, a nie na cały film – pomysłem było to, że jego bohaterzy nie mają przyszłości, tylko epizod – to akurat trafna metafora najczęstszej relacji pederastów).

Po tym krótkim metrażu przez godzinę reżyser opowiada, mówiąc rzeczy oczywiste bez zbytniego polotu, o swoim filmie. Z tej opowieści widz dowiaduje się, że dla reżysera liczyła się ta jedna scena, brak filmów o namiętnościach między starymi pederastami (wykluczenie starych ze społeczności pederastów to znana kwestia w tym środowisku – pop kultura narzuca nam nierealny obraz pederastów jako młodych i atrakcyjnych, dyskryminując tych starych), i, że żywi on pogardę dla amerykańskiej popkultury.

Moim zdaniem 30 minut filmu i 60 minut gadania to genialny patent na to, jak zrobić film nie wydając za dużo na produkcję. Koszty tej taniej produkcji można byłoby jeszcze bardziej obniżyć, gdyby reżyser zrezygnował w ogóle z kręcenia filmu i ograniczył się do nagrania na telefonie wypowiedzi, jaki by to film zrobił.

W filmie wystąpili: Ethan Hawke (w roli dbającego o higienę i stawiającego wyżej sprawiedliwość niż romanse), Pedro Pascal (w roli niedbającego o higienę, który chce wykorzystać romans sprzed lat i swoją seksualność), i Jason Fernández (w roli syna psychopaty, który zamordował wdowę szwagierkę szeryfa, i teraz jest chroniony przez ojca przed odpowiedzialnością). Ćwierć wieku wcześniej, młodego szeryfa i pastucha łączył płomienny romans.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo