W Warszawie odbędzie się I Marsz Papieski."Robimy to, niezależnie od tego, co się obecnie dzieje"

7
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Wydarzenie odbędzie się w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

  • Marsz wyruszymy o godz. 11.30 spod Krzyża Papieskiego na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  • O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta w archikatedrze św. Jana Chrzciciela
  • Organizatorzy: Chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II

Marsz wyruszymy o godz. 11.30 spod Krzyża Papieskiego na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, następnie uczestnicy przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej. Wydarzenie zakończy Masza święta o godz. 12.30.

Organizatorzy zachęcają do przejścia w I Marszu Papieskim ulicami Warszawy w obronie dobrego imienia Papieża, dając tym samym sygnał, że jego postać i pozostawione dziedzictwo wciąż są cenne.

Zaznaczają, że dziś mierzymy się z próbami podważenia świętości Papieża Polaka oraz jego zasług dla Kościoła i Ojczyzny. “Dlatego chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II”. 

Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia - czytamy na stronie Marszu Papieskiego.

"Marsz nie jest odpowiedzią na nagonkę"

Jak podaje portal Niezależna.pl, na pomysł organizacji wydarzenia wpadła Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. Jak podkreśliła współorganizatorka Marszu Barbara Konarska “marsz nie jest odpowiedzią na nagonkę”. 

Robimy coś, co powinno się wydarzyć, niezależnie od tego, co się obecnie dzieje. To jest potrzebne - powiedziała Konarska w rozmowie z portalem.

Źródło: marszpapieski.pl, niezalezna.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
7
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo