Wspieraj wolne media

Uroczystość z okazji 10 . rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Organizatorzy wydarzenia

27 kwietnia w krakowskiej Sali „Sokoła” przy udziale blisko tysiąca gości odbyły się organizowane przez wydawnictwo Biały Kruk uroczystości związane z 10. rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II. Wydarzenie połączone było z promocją najnowszej biografii Papieża Polaka pt. „Święty Prorok. Karol Wojtyła — Jan Paweł” autorstwa Jolanty Sosnowskiej.

Do zebranych specjalnym listem zwrócił się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, podkreślając wagę papieskiego nauczania w dzisiejszej rzeczywistości. „Osoba i Dzieło najpierw księdza, potem biskupa i kardynała Karola Wojtyły a następnie Papieża Jana Pawła II Wielkiego były i wciąż pozostają takim darem dla Kościoła, dla świata, dla naszej części Europy i Polski, że wymagają jak najpełniejszej obecności tak w życiu całej chrześcijańskiej wspólnoty, jak i w sercach i umysłach każdego z nas,” powiedział Jarosław Kaczyński. 

Poniżej prezentujemy całą treść listu:

„Szanowni Państwo,

To dla mnie ogromny zaszczyt móc skierować do Państwa tych kilka słów na tę jakże wyjątkową okoliczność, jaką jest spotkanie z okazji 10-lecia kanonizacji Jana Pawła II, połączone z promocją nowej biografii Świętego Polaka-Papieża pióra Pani Jolanty Sosnowskiej.

Osoba i Dzieło najpierw księdza, potem biskupa i kardynała Karola Wojtyły a następnie Papieża Jana Pawła II Wielkiego były i wciąż pozostają takim darem dla Kościoła, dla świata, dla naszej części Europy i Polski, że wymagają jak najpełniejszej obecności tak w życiu całej chrześcijańskiej wspólnoty, jak i w sercach i umysłach każdego z nas. 

Można powiedzieć, że Jego Posługa na Stolicy Piotrowej wyznaczyła przez 27 lat rytm naszego społecznego i indywidualnego bytowania. Zaczęła się ona dla nas 16 października 1978 roku o godz. 18:44, kiedy to z lodżii nad portalem Bazyliki Świętego Piotra popłynęły w świat słowa kardynała Pericla Feliciego: Habemus Papam! Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum, Dominum Carolum Sanctæ Romanæ Ecclesiæ Cardinalem Wojtyla. Potem przyszły – by ująć to jak najkrócej – Papieskie pielgrzymki do Ojczyzny, dwa zamachy na życie Ojca Świętego, Jego zmagania z postępującą chorobą, podczas których ukazywał nam sens cierpienia, a na końcu – niezapomniana lekcja dobrego umierania. Pogrzeb Jana Pawła II przeżywaliśmy siłą rzeczy w dojmującym poczuciu ziemskiego osierocenia, ale beatyfikacja oraz kanonizacja Papieża-Polaka dodawały i dodają nam sił do dawania świadectwa życiem w wierze, nadziei i miłości. 

Niech czyn i słowa Świętego Jana Pawła II będą jak najpełniej i jak najszerzej obecne w ludzkich sercach, myślach i uczynkach! 

Proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku,

Jarosław Kaczyński” 

Całość spotkania z udziałem prof. Andrzeja Nowaka, prof. Wojciecha Roszkowskiego, prof. Wojciecha Polaka, ks. prof. Janusza Królikowskiego, Adama Bujaka, Jolanty Sosnowskiej, Barbary Nowak i Anny Popek można zobaczyć tutaj:

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVMN.

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo