Wspieraj wolne media

Upadek niemieckiego Kościoła. Droga Synodalna promuje homomałżeństwa

3
2
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Niemiecka Droga Synodalna zdecydowała, że kobiety będą mogły głosić kazania na mszach, zagłosowano także za uroczystym błogosławieństwiem w Kościele Katolickim par tej samej płci, a także ponownych związków po rozwodzie i związków cywilnych.

  • Wbrew napomnieniom Watykanu, Niemiecka Droga Synodalna postanowiła w sobotę 11 marca przyjąć kontrowersyjny dokument.
  • Niemieccy biskupi w ten sposób oczekują, że Kościół uzna oficjalnie błogosławieństwo par homoseksualnych.
  • Duchowni domagają się również, aby Stolica Apostolska otwarła się na posługę kobiet w diakonacie.

We Frankfurcie nad Menem zakończyło się piąte zgromadzenie ogólne Drogi Synodalnej, rewolucyjnego procesu zmiany nauczania Magisterium w Kościele na terenie Niemiec. Wbrew napomnieniom Watykanu, wprowadzono parytety świeckich we władzach Kościoła, poczyniono krok w stronę kapłaństwa kobiet, upoważniono księży do błogosławieństw par jednopłciowych czy wezwano do przeanalizowania obowiązkowego celibatu dla księży.

Czytaj więcej: Burzliwa dyskusja podczas Konferencji Episkopatu Niemiec. Bp Bode: "Duch Święty będzie miał wiele do zrobienia"

Homomałżenstwa z błogosławieństem niemieckich biskupów

Zgromadzenie synodalne postanowiło zwrócić się do papieża z prośbą o ponowne przeanalizowanie obowiązkowego celibatu dla księży. W innych tematach zgromadzenie zdecydowało o konkretnych reformach na terenie Konferencji Episkopatu Niemiec. Na przykład w przyszłości kobiety i mężczyźni bez święceń powinni mieć prawo do wygłaszania kazań podczas nabożeństw katolickich.

Niemiecka Droga Synodalna zdecydowała dziś, że kobiety będą mogły głosić kazania na mszach, zagłosowano także za uroczystym błogosławieństwiem w Kościele Katolickim par tej samej płci, a także ponownych związków po rozwodzie i związków cywilnych - poinformowała Paulina Guzik.

Powinny też mieć miejsce uroczyste błogosławieństwa dla par tej samej płci oraz większy szacunek w Kościele dla osób, które postrzegają siebie jako transpłciowe. Postanowiono też jeszcze bardziej wzmocnić normy postępowania wobec sprawców nadużyć seksualnych i zapobiegania takim przestępstwom. Ostatnim przyjętym tekstem było głosowanie wzywające do otwarcia diakonatu dla kobiet w całym Kościele katolickim.

W ostatnim dniu obrad, 11 marca zgromadzenie ogólne Drogi Synodalnej przyjęło zdecydowaną większością głosów (93,6 procent) dokument, w którym sformułowano głosy za większym udziałem kobiet w posługach i urzędach Kościoła katolickiego. Za przyjęciem dokumentu opowiedziało się też 80,7 procent biskupów. 

Źródło: tvmn.pl, pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo