Ukraińska armia wycofuje Abramsy z frontu. Nie ma obecnie bezpiecznego otwartego terenu? Stany Zjednoczone odblokowały wielomiliardowe wsparcie
Jak podaje agencja Associated Press, powołując się na swoje źródła w amerykańskim Pentagonie, wojska ukraińskie wycofują z frontu amerykańskie czołgi Abrams M1A1 w związku z zagrożeniem rosyjskimi dronami. Niedawno też Izba Reprezentantów przegłosowała w sobotę pakiet wsparcia dla Ukrainy o łącznej wartości 60,8 mld dolarów.
- Jak podaje agencja Associated Press, wojska ukraińskie wycofują z frontu amerykańskie czołgi Abrams M1A1.
- Obecnie, czołgi narażone są na ataki rosyjskich dronów.
- Niedawno też Izba Reprezentantów przegłosowała w sobotę pakiet wsparcia dla Ukrainy.
- Zobacz także: Rząd Tuska przyjmie walutę euro? Wiceszef Polski 2050 nie widzi przeciwwskazań. Kobosko: "Przynależność do unii walutowej była częścią traktatu akcesyjnego"
Jak podaje agencja Associated Press, powołując się na swoje źródła w amerykańskim Pentagonie, wojska ukraińskie wycofują z frontu amerykańskie czołgi Abrams M1A1 w związku z zagrożeniem rosyjskimi dronami. Dotychczas siły ukraińskie straciły pięć z 31 czołgów tego typu, otrzymanych od Stanów Zjednoczonych.
Szerokie wykorzystanie dronów powoduje, że nie ma obecnie bezpiecznego otwartego terenu, na którym mogłyby działać czołgi. Na razie Abramsy wycofano z linii frontu, a Stany Zjednoczone będą współpracować z Ukrainą w celu zmiany taktyki - powiedział wiceprzewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, admirał Christopher Grady.
🇺🇦🇷🇺🇺🇸
Ukraina wycofała ze strefy walk dostarczone przez @USArmy czołgi Abrams, ponieważ rosyjskie drony uczyniły je zbyt bezbronnymi - twierdzi @AP powołując się na źródła w Pentagonie. pic.twitter.com/tGH9gxrfFN — WarNewsPL (@WarNewsPL1) April 26, 2024
Czytaj więcej: Nowe fakty ws. zatrzymania zastępcy ministra obrony Rosji. Jednak nie chodziło o łapówkę
Ważne obrady Izby Reprezentantów
Izba Reprezentantów przegłosowała w sobotę pakiet wsparcia dla Ukrainy o łącznej wartości 60,8 mld dolarów. Ustawę poparło 311 kongresmenów, w tym 101 Republikanów i 210 Demokratów. Przeciwko głosowało 112 Republikanów. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dni także zostanie przegłosowana.
Prezydent USA Joe Biden wezwał Senat do jak najszybszego przesłania dokumentów na jego biurko, aby mógł je podpisać i umożliwić wysłanie broni i sprzętu na Ukrainę.
Zgodę Kongresu uzyskały też przepisy o wsparciu dla Izraela (23 mld dolarów), Tajwanu i państw Indo-Pacyfiku (8 mld dolarów), jak również ustawa o konfiskacie aktywów rosyjskich i sprzedaży TikToka przez chińskiego właściciela aplikacji.
Źródło: radiomaryja.pl