Wspieraj wolne media

Ukraińskie władze tonują oczekiwania wobec kontrofensywy, informuje "The Washington Post"

1
1
0
Kontrofensywa ukraińska pod znakiem zapytania
Kontrofensywa ukraińska pod znakiem zapytania / Fot. Pixabay

Według informacji przekazanych przez amerykański dziennik "The Washington Post", ukraińskie władze starają się łagodzić nastroje społeczne i tonować oczekiwania związane z nadchodzącą kontrofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy. Oczekiwania ze strony Zachodu dotyczące sukcesu kontrofensywy są przeszacowane, a ukraińskie władze zdają sobie sprawę, że przewidywany rezultat operacji może prowadzić do emocjonalnej frustracji.

Według informacji przekazanych przez "The Washington Post", ukraińskie władze wyrażają obawy co do oczekiwań ze strony Zachodu dotyczących nadchodzącej kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy. Z tego powodu starają się łagodzić nastroje społeczne. Równocześnie siły ukraińskie zwiększyły swoje działania w celu kształtowania pola walki, atakując rosyjską logistykę, taką jak rafinerie i składy amunicji, oraz przeprowadzając operacje sabotażowe w tyłach wroga.

Tonowanie nastrojów

Minister obrony Ukrainy, Ołeksij Reznikow, zaznacza, że oczekiwania dotyczące kontrofensywy są przesadzone. Podkreśla, że większość ludzi oczekuje "czegoś wielkiego", co może prowadzić do emocjonalnej frustracji. Reznikow przyznaje również, że zachodni sojusznicy oczekują kolejnego sukcesu, który mogliby zaprezentować swoim obywatelom, jednak nie jest w stanie przewidzieć skali tego sukcesu.

Prezydent Wołodymyr Zełenski również podkreśla, że im więcej zwycięstw odniesie Ukraina na polu bitwy, tym większe wsparcie otrzyma. Zełenski jest świadomy, że odbudowanie zaufania społeczności międzynarodowej jest kluczowe dla zapewnienia większej pomocy. Przyznaje, że Ukraina będzie gotowa do kontrofensywy, gdy otrzyma uzgodnioną z partnerami broń.

Zdaniem dziennikarzy "The Washington Post", na Ukrainie istnieje wiele potencjalnych kierunków kontrofensywy, ze względu na długość linii frontu. Ukraińcy mogą skoncentrować swoje działania na południu, próbując zdobyć miasta takie jak Melitopol w obwodzie zaporoskim lub kierując się w stronę obwodu chersońskiego, aż pod Krym. Istnieją również scenariusze zakładające działania w obwodzie donieckim lub ługańskim, w tym kierunek Mariupola nad Morzem Azowskim.

Źródło: tvmn.pl, RMF24, The Washington Post

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo