Transpłciowa kolarka triumfuje, ale pozostałe zawodniczki bojkotują podium

1
1
Lesley Mumford
Lesley Mumford / Fot. Twitter

Wygrana transpłciowej kolarki w amerykańskim wyścigu Co2Ut w kategorii wiekowej 40-49 lat wywołała kontrowersje, gdy pozostałe zawodniczki zdecydowały się nie uczestniczyć w ceremonii końcowej i nie stanąć na podium obok niego. Lesley Mumford, która zmieniła płeć w 2017 roku, zdobyła pierwsze miejsce, zostawiając daleko w tyle rywalki.

Lesley Mumford, były policjant, pokonała swoje rywalki zauważalną przewagą, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Choć w zawodach istniała osobna kategoria dla osób transpłciowych, Mumford zdecydowała się nie wziąć w niej udziału. Jej wygrana w rywalizacji z kobietami wzbudziła pytania dotyczące uczciwości i równości w zawodach kolarskich.

Transpłciowa kolarka wygrywa

Zwycięstwo transpłciowej kolarki, Lesley Mumford, w amerykańskim wyścigu Co2Ut w kategorii wiekowej 40-49 lat wywołało dyskusję na temat równości i uczciwości w sporcie. Pomimo kontrowersji związanych z jej uczestnictwem w zawodach kobiecych, Mumford zdobyła pierwsze miejsce, co skutkowało bojkotem przez pozostałe zawodniczki ceremonii końcowej.

Źródło: tvmn.pl, TVP Info