TOP 7 najgorszych Pierwszych Sekretarzy KC PZPR / Audycja podcastowa
Forma rankingu od lat cieszy się wielką popularnością. Wywołuje napięcie, które rośnie wraz ze wspinaniem się na coraz wyższe pozycje listy, a także stanowi przyczynek do polemiki z autorem. Często bierze za obiekt zainteresowania rozmaite egzotyczne kwestie; nie ma więc powodu, by nie wykorzystać jej do oceny przywódców politycznych. Dlatego też zapraszam dziś Państwa na najnowsze notowanie politycznych (anty)przebojów ustroju słusznie minionego.
- Duża część młodego pokolenia nie posiada wiedzy na temat warunków politycznych panujących w PRL-u.
- Stwarza to okazję do rehabilitacji takich mrocznych postaci jak Władysław Gomułka czy Mieczysław Moczar, z której chętnie korzystają np. środowiska post-endokomunistyczne.
- Warto docierać do młodszych z wiedzą o błędach i zbrodniach polityków tamtego okresu w sposób przystępny, z nadzieją wywołania w nich impulsu do samodzielnego eksplorowania tematu.
- Zobacz także: Poseł Koalicji Obywatelskiej przekroczyła granice przyzwoitości: "Brunatny bojówkarz na usługach PiS walczy o przetrwanie". Jest ostra reakcja ze strony Roberta Bąkiewicza
Rankingi to dobry sposób popularyzowania wiedzy. Często po obejrzeniu w internecie list w rodzaju "TOP NAJLEPSZYCH" lub "TOP NAJGORSZYCH", widzowie rozpoczynają na własną rękę eksplorację tematu, nabywając cenną wiedzę.
Rządy poszczególnych Pierwszych Sekretarzy KC PZPR wyznaczali kolejne okresy PRL-u. Zaznajomienie się z ich działaniami stanowi znakomity wstęp do poznania istoty ustroju realnego socjalizmu. Poza zaspokojeniem historycznej ciekawości, pozwala to do pewnego stopnia również zrozumieć bieżące uwarunkowania społeczno-polityczne, gdyż w dużej mierze wynikają właśnie z tamtych zamierzchłych wydarzeń.
W dzisiejszej audycji, w sposób lekki, choć merytoryczny przypominam (w zdecydowanej większości szkodliwe i haniebne) "dokonania" poszczególnych Pierwszych Sekretarzy. Zapraszam do wysłuchania!