Sondaż. Spory spadek poparcia dla Koalicji Obywatelskiej

6
0
0
Sejm
Sejm / Fot. Paweł Kubala

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,8% respondentów. ZP wyprzedza Koalicję Obywatelską, na którą zagłosowałoby 26,7% Polaków.

W dniach 3-6 marca 2023 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków. 

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,8% respondentów. ZP wyprzedza Koalicję Obywatelską, na którą zagłosowałoby 26,7% Polaków. Na trzecie miejsce w rankingu awansowała Lewica z poparciem 8,8%. Swoją reprezentację w parlamencie miałaby jeszcze Polska 2050 (poparcie 8,1% ankietowanych), Konfederacja z poparciem 7,1% respondentów oraz PSL z 5,3% głosów. Pozostałe partie uzyskały wyniki dalekie od progu wyborczego i nie miałyby szans na zdobycie miejsc w parlamencie (w tym po raz pierwszy badana koalicja Porozumienia i Agrounii, którą zaufaniem obdarzyło 1,3% badanych). Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 63%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 3-6.03.2023, na ogólnopolskiej próbie 1054 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
6
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo