Skandaliczna sytuacja na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Grupa podająca się za Ukraińców zaatakowała polską młodzież [WIDEO]

36
66
101
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W nocy z czwartku na piątek doszło do skandalicznego zdarzenia na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Do grupy polskiej młodzieży podeszła grupa podająca się za Ukraińców. Nasza młodzież miała wykrzykiwać popularne hasło na Ukrainie. Ostatecznie doszło do bójki, a na miejscu pojawili się policjanci.

Jak podaje konto na Twitterze/X "Gazeta Stonoga" w nocy z czwartku na piątek około godz. 00:57 na Bulwarach Wiślanych w Warszawie miało dojść do niebezpiecznego incydentu. Po godzinie 24 w nocy, do ośmioosobowej grupy polskiej młodzieży w wieku od 19 do 22 lat podeszła 12 osobowa grupa podająca się za młodych Ukraińców. Najprawdopodobniej świętowali oni Dzień Niepodległości Ukrainy, gdyż mieli ze sobą ukraińskie flagi. 

Doszło do absurdalnej propozycji nie do odrzucenia. Osoby z ukraińskimi flagami zażądały, aby Polacy po kolei wykrzykiwali hasło "Slava Ukrainie". Młodzież odmówiła wykrzykiwania tego hasła, podkreślając, że nie mają z tym nic wspólnego. Jeden z Polaków zaproponował nawet, aby w zamian wykrzyczeli "Sława Polsce". Jak widać to nie wystarczyło.

Dzisiejszej nocy ok godz.00:57 do ośmioosobowej grupy polskiej młodzieży bawiącej się na bulwarach wiślanych (19-22 lata) podeszła grupa 12 osób podających się za Ukraińców. Zażądali od biesiadników aby kolejno ustawiali się i wykrzykiwali hasło "slava Ukrainie". Polacy odmówili twierdząc, że są Polakami i nie będą wykrzykiwać tych tekstów - podaje "Gazeta Stonoga".

Na nagraniu słychać również, jak jeden z Polaków wyjaśnił, że osoby z ukraińskimi flagami uważają siebie za banderowców. 

Czytaj więcej: Rosyjskie media wskazały winnego katastrofy samolotu Prigożyna. Posiadał dostęp do maszyny szefa Grupy Wagnera. Przed feralną podróżą wyjechał na Kamczatkę

Ukraińcy pobili Polaków

Niestety agresywna od samego początku grupa postanowiła przejść do czynów i siłą zmusić polską młodzież do chwalenia Ukrainy. Ostatecznie grupa Polaków została pobita, a policja, która miała przyjechać na miejsce zdarzenia wyłącznie spisała sprawców i zwolniła ich.

Wówczas rozpoczęło się ich bicie i kopanie.Osiem sobie doznało urazów wielonarządowych, a jedna z nich (student psychologii) przebywa w szpitalu. Przybyła na miejsce tzw.policja czytaj milicja obywatela kaczyńskiego spisała sprawców i zwolniła - dodała "Gazeta Stonoga".

Pokrzywdzone osoby trafiły do szpitala z urazami wewnętrznymi, a jedna z nich nadal przebywa w placówce medycznej.

 

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
36
66
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo