Wspieraj wolne media

Skandale podczas Euro 2024. Skandowanie nazwiska Putina i nie tylko

0
0
0
Reprezentacja Serbii po meczu z Anglią
Reprezentacja Serbii po meczu z Anglią / Fot. AP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

W trakcie środowego meczu Chorwatów z Albańczykami, pseudokibice skandowali skandaliczne hasła dotyczące Serbów. Serbska federacja piłkarska oczekuje ostrej reakcji UEFA.

  • W trakcie niedzielnego meczu Anglia - Serbia (1:0) w Gelsenkirchen w Niemczech kibice serbskiej drużyny wywiesili na trybunach rosyjskie flagi, których UEFA nie chciała.
  • Do kolejnych skandali doszło w trakcie środowego meczu Chorwacja - Albania (2:2). Wówczas z trybun dało się słyszeć skandaliczne okrzyki pseudokibiców: “Śmierć Serbom!”.
  • Do tego zdarzenia odniósł się sekretarz generalny serbskiej federacji piłkarskiej Jovan Surbatović.
  • Zobacz także: W niedzielę w Przemyślu Marsz za Życiem i koncert zespołu niemaGOtu

W trakcie niedzielnego meczu Anglia - Serbia (1:0) w Gelsenkirchen w Niemczech kibice serbskiej drużyny wywiesili na trybunach rosyjskie flagi, których UEFA nie chciała.

Skandale podczas mistrzostw Europy

Jeszcze przed meczem z Anglikami serbscy kibice skandowali nazwisko prezydenta Rosji Władimira Putina. W sieci pojawiło się wideo, na których widać i słychać wykrzykujących Serbów.

UEFA potwierdziła, że ​​wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko Serbskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Zaznaczono, że w trakcie spotkania z Anglikami można było dostrzec na trybunach nie tylko rosyjskie barwy, ale także flagę z mapą Serbii obejmującą Kosowo i hasłem “nema predaje”, czyli “nigdy się nie poddawaj”.

Media zwracają uwagę, że te działania to efekt przyjaźni między Serbami i Rosjanami. Serbowie aktywnie popierają działania Putina i sami nazywają się braćmi rosyjskiego narodu. 

Do kolejnych skandali doszło w trakcie środowego meczu Chorwacja - Albania (2:2). Wówczas z trybun dało się słyszeć skandaliczne okrzyki pseudokibiców: “Śmierć Serbom!”.

Czytaj także: Skandaliczne słowa. Polityk Zielonych uderza w "białych" niemieckich graczy

Serbia grozi wycofaniem się z Euro 2024

Do tego zdarzenia odniósł się sekretarz generalny serbskiej federacji piłkarskiej Jovan Surbatović.

To był skandal! Serbska federacja będzie żądała od UEFA ukarania winnych w najsurowszy sposób. Takie sytuacje nie mają prawa zdarzać się w piłce nożnej. Zwłaszcza na takim poziomie - powiedział.

Zaznaczył, że Serbia nie chce brać udziału w takich mistrzostwach Europy. Surbatović dodał, że jeśli UEFA nie zastosuje się do ich żądań, to może nawet wycofają się z Euro.

Jesteśmy w stałym kontakcie z UEFA i mamy nadzieję, że kary dla Albańczyków i Chorwatów będą bardzo surowe - dodał.

 

 

Źródło: x.com, sport.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo