Wspieraj wolne media

Sejm wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Została nim osoba popierająca LGBT. Kim jest Monika Horna-Cieślak?

0
1
4
Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak
Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak / Fot. PAP/Marcin Obara

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekazali, że z ramienia ich partii nie będzie nominowany żaden kandydat na Rzecznika Praw Dziecka. To sprawiło, że Horna-Cieślak została jedyną kandydatką. Sejm większością głosów powołał na to stanowisko Monikę Hornę-Cieślak.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekazali, że z ramienia ich partii nie będzie nominowany żaden kandydat na Rzecznika Praw Dziecka. To sprawiło, że Horna-Cieślak została jedyną kandydatką. We wtorek jej kandydaturę po debacie przegłosował Sejm bezwzględną liczbą głosów. "Za" głosowało 246 posłów, "przeciw" było 196, wstrzymało się 3.

Poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek w czasie swojego wystąpienia podkreślił, że nowa Rzecznik popiera tęczowe piątki w polskich szkołach. 

Na połączonych komisjach, zapytana pani mecenas powiedziała, że popiera tzw. tęczowe piątki w szkołach. Jest to przerażające, że jedyny kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka tak jawnie i bez większego zamysłu popiera ideologizację najmłodszych obywateli w polskich szkołach. Naszym obowiązkiem, nie tylko posłów, ale przede wszystkim rodziców jest ochrona naszych dzieci, przed tego typu lewicowymi wymysłami, które mają olbrzymi wpływ na psychikę dzieci - wyjaśnił poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek.

Czytaj więcej: Kidawa-Błońska: W spektakl, który okaże się klapą zaangażowano kobiety

Kim jest Monika-Horna Cieślak

Monika Horna-Cieślak ma 34 lata i pochodzi z Grudziądza. Posiada wykształcenie prawnicze. Jest adwokatką, aktywistką, działaczką społeczną. Współpracuje z kilkoma organizacjami młodzieżowymi: Nastoletnim Azylem, fundacjami Autism Team oraz Przyszłość dla Młodych. Jest członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Komisji ds. Współpracy z Sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Pełni też funkcję przewodniczącej Sekcji Praw Dziecka drugiej z tych organizacji. Przez ponad 10 lat pracowała dla fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Wybrana przez Sejm na urząd RPD jest współautorką nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która ma wzmacniać ochronę dzieci przed przemocą. To nowela nazywana "ustawą Kamilka", ponieważ jej projekt został złożony w Sejmie kilka dni po śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Chłopiec zmarł na początku maja po wielu dniach walki życie, o zabójstwo chłopca podejrzany jest jego ojczym. Sejm przyjął nowe przepisy w połowie lipca, a na początku sierpnia ustawę podpisał Prezydent Andrzej Duda.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com, tvn24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo