Unijna polityka klimatyczna. Ogólnopolskie protesty rolników. Rzepa: "Zapisy Zielonego Ładu ograniczają produkcję"

0
0
2
Poseł PSL Jarosław Rzepa
Poseł PSL Jarosław Rzepa / Fot. TVMN

We wtorek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa. Opowiedział on o Zielonym Ładzie. Skrytykował również rządy Mateusza Morawieckiego.

We wtorek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa. Opowiedział on o Zielonym Ładzie i sprzeciwu rolników wobec unijnej polityce klimatycznej.

Rolnicy dzisiaj mówią wyraźnie - zapisy Zielonego Ładu ograniczają produkcję. Główna przyczyna to niskie ceny, druga to to, co KE zrobiła wobec Ukrainy. Rolnicy oczekują rekompensaty - wskazał poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Skrytykował również Prawo i Sprawiedliwość za wspieranie Zielonego Ładu w ubiegłych latach, gdy na czele rządu stał Mateusz Morawiecki. 

Jeżeli sam komisarz Wojciechowski chwali się, że Zielony Ład to jego wymysł, a dzisiaj mówi, że nie, to ja ich nie rozumiem. Polacy nie dadzą się na to nabrać i nie zagłosują na PiS - zaznaczył Jarosław Rzepa.

Zgodzę się, że cała klasa polityczna ma problem z Zielonym Ładem. Dlaczego dzisiaj nie postawimy ceny minimalnej, po której poniżej nie można sprzedawać zbóż - dlaczego KE tego nie wprowadzi? - stwierdził.

Cały wywiad z Jarosławem Rzepą można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Czytaj więcej: Ministerstwo Rolnictwa przygotowało rozporządzenie w sprawie rolników. Polski rząd planuje dotacje. Ciecióra: "Jest to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb"

Kolejna manifestacja rolników w Warszawie

Rolnicy pilnie potrzebują niskooprocentowanych kredytów. Gospodarze nie rezygnują z protestów. Kolejną wielką manifestację zapowiedzieli na 10 maja. "Solidarność" Rolników Indywidualnych ma wspomóc pracownicza "Solidarność".

Polacy muszą zdawać sobie sprawę, że następstwa wprowadzenia w życie Zielonego Ładu są śmiertelnie niebezpieczne - napisał przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Manifestacja rolników rozpocznie się 10 maja o godz. 12.00 przy Placu Zamkowym w Warszawie.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo