Wspieraj wolne media

Rządowe wsparcie dla producentów owoców i warzyw. Zobacz kto może ubiegać się o dofinansowanie

23
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

W czwartek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że organizacje producentów owoców i warzyw od 20 czerwca do 22 lipca 2024 r. mogą się ubiegać o dofinansowanie na optymalizację kosztów produkcji i zwrotu z inwestycji oraz stabilizacji cen.

W czwartek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że organizacje producentów owoców i warzyw od 20 czerwca do 22 lipca 2024 r. mogą się ubiegać o dofinansowanie na optymalizację kosztów produkcji i zwrotu z inwestycji oraz stabilizacji cen. Resort rolnictwa podkreślił w komunikacie, że wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Od 20 czerwca do 22 lipca 2024 r. organizacje producentów owoców i warzyw mogą się ubiegać o dofinansowanie na realizację działań, które mają zapisane w swoich programach operacyjnych. Wsparcie jest realizowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski można składać wyłącznie drogą internetową - podał resort rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało, że wsparcie można otrzymać na realizację działań zapisanych w programie operacyjnym w zakresie poprawy infrastruktury służącej do planowania i organizacji produkcji, dostosowania produkcji do popytu w odniesieniu do jakości i ilości, optymalizacji kosztów produkcji i zwrotu z inwestycji oraz stabilizacji cen producentów owoców i warzyw.

Czytaj więcej: Unia Europejska przyspiesza negocjacje z Mercosur. To uderzy w europejskie rolnictwo

Na czym polega rządowe wsparcie?

Pomoc przyznawana będzie w formie dofinasowania przedsięwzięć wpisanych do programu operacyjnego przez organizację producentów czy też zrzeszenie organizacji producentów. Rządowe wsparcie będzie wypłacane w okresie od 3 do 7 lat, w zależności od tego, ile będzie trwała realizacja programu operacyjnego.

Wsparcie wynosi od 50 do 60 proc. kwalifikowalnych wydatków poniesionych na działania zawarte w programie operacyjnym. Wsparcie w pełni pokrywane jest ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
23
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo