Rozpoczął się tydzień modlitwy o ochronę życia

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Vatican Media/ Handout

Modlitwa zakończy się 8 kwietnia, w Dzień Świętości Życia, który w tym roku wyjątkowo został przesunięty z 25 marca. Codziennie towarzyszyć będą mu słowa św. Jana Pawła II z listu pod tytułem „Rodzina Bogiem Silna”.

  • Weźmy do serca apel Ojca Świętego Franciszka do Polaków. Włączmy się do modlitwy o ochronę życia.
  • Codziennie przez siedem dni aż do 8 kwietnia, rozważając słowa św. Jana Pawła II, módlmy się o szacunek dla każdego życia.
  • Dzisiaj jedynie modlitwą możemy walczyć o bezbronne życia, które same o siebie jeszcze zawalczyć nie mogą.
  • Zobacz także: Co sądzą Polacy o przyjęciu euro? Wyniki sondażu napawają optymizmem

Walczyć z różańcem w ręce i modlitwą na ustach

 Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie przenikająca na cały świat – zachęca Polskie Stowarzyszanie Obrońców Życia Człowieka.

Są to słowa pochodzące z encykliki św. Jan Paweł II pt. „Evangelium Vitae” z 1995 roku, ale nie tracą na aktualności i dzisiaj. Wzywają każdego z nas, by stanąć po stronie życia; walczyć o to bezbronne życia, które same o siebie jeszcze zawalczyć nie może. Walczyć z różańcem w ręce i modlitwą na ustach.

Tylko siedem dni, tylko kilka minut dziennie i bardzo konkretne intencje. Zapraszamy na już czwarty Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – zaznaczył Marcin Nowak, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczął się dzisiaj, się 2 kwietnia.

Życie jest tak pięknym darem i tak wielkim cudem, że chcemy je świętować przez cały tydzień, a nie tylko w jednym dniu – wskazała Magdalena Guziak-Nowak, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Modlitwa zakończy się 8 kwietnia, w Dzień Świętości Życia, który w tym roku wyjątkowo został przesunięty z 25 marca. Codziennie towarzyszyć będą mu słowa św. Jana Pawła II z listu pod tytułem „Rodzina Bogiem Silna”.

Każdego dnia będziemy polecać inne intencje. Pomodlimy się za dzieci nienarodzone i ich rodziców, za młodzież i wychowawców, a także za lekarzy i farmaceutów oraz polityków i dziennikarzy – wyjaśniła Magdalena Guziak-Nowak.

 Do modlitwy może dołączyć każdy

Możesz zamówić wydrukowane bezpłatne broszury z rozważaniami na każdy dzień dla siebie i dla przyjaciół – poinformował Marcin Nowak.

Jest też drugi sposób.

Bądź z nami online. Wszystkie treści lub kilkuminutowe filmy z komentarzem do poszczególnych dni będą dostępne na naszej stronie internetowej – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak.

 Więcej szczegółów w mediach społecznościowych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz na stronie internetowej http://pro-life.pl

Źródło: tv-trwam.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo