Rolnicy zapowiadają najazd gwiaździsty. "To będzie mocniejsze niż do tej pory"
W ramach najazdu gwiaździstego rolnicy zablokują wiele miast w Polsce. Kumulacja protestów rolniczych została zaplanowana na 20 marca. Tego dnia demonstranci planują najazd gwiaździsty na wszystkie miasta wojewódzkie.
- W ramach najazdu gwiaździstego rolnicy zablokują wiele miast w Polsce.
- Kumulacja protestów rolniczych została zaplanowana na 20 marca.
- Rolnicy mają pojawić się w ponad 40 punktach wokół Poznania.
- Zobacz także: Kolejny polityk Trzeciej Drogi wykluczony z partii. Powodem antyukraińskie wpisy
W ramach najazdu gwiaździstego rolnicy zablokują wiele miast w Polsce. Kumulacja protestów rolniczych została zaplanowana na 20 marca. Tego dnia demonstranci planują najazd gwiaździsty na wszystkie miasta wojewódzkie. Będzie to oznaczało blokadę dróg w ponad 270 miejscach w całym kraju.
Rolnicy mają pojawić się w ponad 40 punktach wokół Poznania. Jeśli zaś chodzi o Warszawę tu na razie zapowiedziana została blokada dróg wjazdowych od północy i wschodu.
Jak zapowiadał wcześniej przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Tomasz Obszański, blokowane będą miasta wojewódzkie, powiatowe oraz drogi.
To będzie jeszcze mocniejsze niż do tej pory. Rolnicy mają bardzo duży problem ponieważ nie widać wsparcia państwa, mimo że premier robi co może - przekazał przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Tomasz Obszański.
W magazynach polskich gospodarzy nadal zalega ukraińskie zboże
W magazynach polskich gospodarzy zalega zboże, którego przez niekontrolowany napływ produktów rolno-spożywczych z Ukrainy nie udało się im sprzedać. W środę w Ministerstwie Rolnictwa w tej sprawie miało się odbyć kolejne spotkanie przedstawicieli protestujących rolników z kierownictwem resortu. Miało, bo do spotkania nie doszło. Jak poinformował na antenie Radia Maryja Adrian Wawrzyniak, rzecznik NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych, te rozmowy zostały przełożone
Na ten moment mamy tylko nieoficjalną informację, że są prowadzone działania w ministerstwie, w jaki sposób opracować schemat upłynnienia tego zboża - zaznaczył Adrian Wawrzyniak.
Pomimo trwających protestów wciąż nie widać realnych działań ze strony rządzących, które miałyby pomóc uratować upadające gospodarstwa. „Solidarność” Rolników Indywidualnych chce, by w rolnictwie i jego otoczeniu, wprowadzona została tarcza pomocowa. Odpowiedni wniosek otrzymał minister Czesław Siekierski oraz premier Donald Tusk.
Dzisiaj gospodarstwa są w takiej sytuacji, że niestety brakuje gotówki płynnościowej, by wyjechać w pole, by dokonać zasiewu, by zakupić paliwo, nawozy czy materiał siewny. Stawiamy wniosek o wsparcie, wskazujemy w tym wniosku, by to wsparcie było współfinansowane z funduszy UE - powiedział rzecznik NSZZ RI Solidarność.
Jak wskazuje rzecznik NSZZ RI, to między innymi działania wspólnej polityki rolnej i Komisji Europejskiej doprowadziły do kryzysowej sytuacji polskich gospodarzy. Rolnicy w dalszym ciągu utrzymują również dwa główne postulaty: zamknięcie granicy z Ukrainą i odrzucenie tzw. Zielonego Ładu.
Źródło: dorzeczy.pl, polsatnews.pl