Wspieraj wolne media

Reparacje wojenne od Niemiec. Inicjatywa obywatelska RozliczaMy Niemcy. Dołącz do grona wolontariuszy

12
0
22
Marsz Powstania Warszawskiego 2023
Marsz Powstania Warszawskiego 2023 / Fot. Youtube

Roty Marszu Niepodległości podczas Marszu Powstania Warszawskiego ogłosiły rozpoczęcie inicjatywy obywatelskiej RozliczaMy Niemcy. Dotyczy ona obywatelskiej kontroli nad pracami rządu i Sejmu w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Na stronie inicjatywy można znaleźć wiele cennych informacji o niej samej. Warto również pochylić się nad prośbą dołączenia do wolontariatu.

RozliczaMy Niemcy. Jak dołączyć do wolontariuszy?

Roty Marszu Niepodległości podczas Marszu Powstania Warszawskiego ogłosiły rozpoczęcie inicjatywy obywatelskiej RozliczaMy Niemcy. Dotyczy ona obywatelskiej kontroli nad pracami rządu i Sejmu w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Na stronie inicjatywy można znaleźć wiele cennych informacji o niej samej. Warto również pochylić się nad prośbą dołączenia do wolontariatu.

Dołącz do zespołu zbierającego podpisy na terenie całej Polski - zapraszają organizatorzy inicjatywy RozliczaMy Niemcy.

Na stronie widnieje kwestionariusz dla chętnych osób, które chcą w sposób aktywny wziąć udział w inicjatywie, pomagając między innymi zbierając podpisy, czy w sposób skoordynowany prowadzić akcje promocyjne.

W podanych rubrykach należy podać swoje imię i nazwisko, a także obecny wiek. Ponadto należy wpisać swój adres e-mail, a także swoją obecną miejscowość.

Inicjatywa ustawodawcza RozliczaMy Niemcy. Jak wesprzeć zbiórkę podpisów?

Proponowana przez nas nowelizacja zobowiązuje rząd do regularnego, corocznego informowania Sejmu i Senatu – a co za tym idzie również opinii publicznej – o postępach prowadzonych przez siebie działań w celu rozliczenia strat wojennych zadanych Państwu Polskiemu i jego obywatelom w wyniku agresji i okupacji niemieckiej. Zmiana ustawy nie pociągnie za sobą żadnych dodatkowych dla podatnika kosztów. Da jednak Polakom możliwość wglądu i kontroli prowadzonego przez rządzących procesu, a w rezultacie będzie motywować Radę Ministrów do aktywnego działania na rzecz uzyskania przez obywateli zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone przez Niemców - podkreślili organizatorzy.

Od momentu rejestracji komitetu są 3 miesiące na złożenie projektu z wymaganymi podpisami. Potrzeba bowiem minimum 100 tys. podpisów. Organizatorzy proszą również o wsparcie finansowe, które można wpłacać pod odpowiednie konto bankowe zamieszczone na stronie. Można skorzystać z podanych kwot, czyli 50, 100, 250 i 500 zł, jednakże istnieje również opcja wpłacenia dowolnej kwoty.

Pozyskane fundusze będą wydatkowane na opłacenie kosztów kampanii informacyjnej, takich jak:

  • banery i reklama akcji w mediach społecznościowych, by poinformować o zbiórce jak największą liczbę osób
  • gadżety reklamowe
  • namioty dla punktów zbierania podpisów
  • transport, w tym paliwo
  • nagłośnienie.

Czytaj więcej: Marsz Powstania Warszawskiego przeszedł przez Warszawę [FOTOGALERIA]

Marsz Powstania Warszawskiego

1 sierpnia po godz. 17 z ronda Dmowskiego na plac Krasińskich ruszył Marsz Powstania Warszawskiego. Uczestnicy marszu nieśli biało-czerwone flagi i śpiewali powstańcze piosenki. Na czele marszu szli rekonstruktorzy w strojach historycznych oraz uczestnicy niosący baner z hasłem "63 Dni Chwały". 

Wcześniej odśpiewano hymn Polski oraz piosenkę "Sen o Warszawie". Głos zabrał też prezes Stowarzyszenia Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz. 

Przyszliśmy dzisiaj po to, aby uczcić cześć i chwałę, tym którzy 79 lat temu podjęli ten nierówny bój z Niemcami. Oddajemy im dzisiaj cześć, bo chcemy, aby Polska i świat pamiętał o tej krwi, która była w Warszawie przelewana - powiedział Robert Bąkiewicz.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
12
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo