Został skazany za oszustwa i wyłudzenia. Nie można nazywać go oszustem? "Absurd"

2
19
1
Rafał Gaweł
Rafał Gaweł / Fot. Youtube

Rafał Gaweł założyciel OMZRiK w styczniu 2019 roku usłyszał prawomocny wyrok 2 lat bezwzględnego więzienia za oszustwa i wyłudzenia finansowe. Za nazwanie Gawła oszustem finansowym sąd w 2024 roku wydał wyrok 10.000 zł kary grzywny i przeprosin w prasie wobec skazanego w 2019 roku Gawła. –To kompletny absurd – komentuje Tomasz Kalinowski.

Rafał Gaweł w styczniu 2019 roku usłyszał prawomocny wyrok 2 lat bezwzględnego więzienia za oszustwa i wyłudzenia. Kary tej nigdy jednak nie odbył, ponieważ wraz z rodziną uciekł z kraju i do dziś jest ścigany przez policję.

Obecnie przebywa w Norwegii, gdzie jako pierwszy Polak po 1989 roku otrzymał azyl polityczny. Występując o niego przekonywał, że w Polsce nie może oczekiwać uczciwego procesu, a rząd PiS chce mu zamknąć usta. Twierdził ponadto, że jest ofiarą zemsty śledczych za składanie licznych zawiadomień dotyczących propagowania faszyzmu.

Czytaj więcej: Apel prezesa TVMN do właścicieli kablówek: Dlaczego zakazujecie dystrybucji w waszych sieciach TVMN?

Absurdalne orzeczenie sądu

Po przejęciu władzy w kraju przez koalicję 13 grudnia, nastąpił chaos w wymiarze sprawiedliwości. Wewnętrzna walka w Prokuraturze Krajowej doprowadziła do dwugłosu, być może dlatego sędziowie również wyczuli okazję do politycznego rewanżu.

We wrześniu 2018 roku OMZRiK na portalu Facebook opublikował oszczerczy wpis wobec dziennikarza Tomasza Kalinowskiego. W odpowiedzi Kalinowski w rozmowie z jednym z portali internetowych powiedział, że Rafał Gaweł jest "oszustem finansowym", był wówczas skazany w I instancji. Kilka miesięcy później Gaweł został skazany prawomocnie, ale uciekł z Polski przed odbyciem kary. Wystosował jednak wobec dziennikarza proces o zniesławienie.

Rozprawa odbyła się 22 lutego tego roku, a Sąd wydał kuriozalne orzeczenie i postanowił ukarać dziennikarza karą 10.000 zł i przeprosinami za to, że skazanego Rafała Gawła za oszustwa finansowe nazwał... oszustem finansowym. 

Rafał Gaweł z OMZRIK pozwał mnie w 2018r, bo nazwałem go oszustem finansowym. Mimo, że kilka miesięcy później został prawomocnie skazany za wyłudzenia i oszustwa, potem uciekł przed wyrokiem do Norwegii, to dziś sąd w I instancji przyznał mu rację i orzekł, że go zniesławiłem - poinformował Tomasz Kalinowski, wiceprezes TVMN.

Pod wpisem Kalinowskiego pojawiły się komentarze wspierające wiceprezesa TVMN.

Skandal goni skandal w tym antypolskim państwie - stwierdził Michał Cichy, zawodnik MMA i dziennikarz sportowy. 

Skąd ja to znam... I to wszystko w majestacie prawa. Kpiny - skomentował dziennikarz wRealu24 Marcin Rola.

Ponadto sam Tomasz Kalinowski zapowiedział już, że będzie odwoływał się od tego niezrozumiałego wyroku. 

 

Źródło: tvmn.pl, x.com, i.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
19
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo