Protest pracowników stadniny koni w Janowie Podlaskim. Nie wpuszczają nowej prezes

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Pracownicy stadniny w Janowie Podlaskim protestują, ponieważ nie akceptują nowej prezes, którą uważają za osobę kontrowersyjną. Na stanowisku szefa placówki widzieli kogoś innego.

  • Pracownicy twierdzą, że nowa prezes nie kieruje się dobrem jednostek, a własnym interesem
  • Liczyli, że nowym szefem stadniny zostanie Przemysław Bartoszek, który wcześniej był wiceprezesem
  • Pracownicy twierdzą, że "hodowla koni jest takim rodzajem działalności, który wymaga spokoju, stabilizacji, a nie ciągłych zmian"

Od poniedziałku pracownicy stadniny w Janowie Podlaskim w województwie lubelskim protestują, ponieważ nie chcą nowej prezes Hanny Sztuki. Kobieta dotychczas kierowała stadniną koni w Białce. Wcześniej szefem placówki był Lucjan Cichosz, jednak zrezygnował, ponieważ jak mówią protestujący, przeszedł na emeryturę. 

Jak podaje stacja RMF24, pracownicy stadniny wymieniają dwa powody, przez które nie zgadzają się na nową prezes. Po pierwsze, twierdzą, że jest osobą kontrowersyjną, "która w świecie hodowców koni czystej krwi arabskiej jest powszechnie uznana za osobę, która nigdy nie kierowała się dobrem objętych przez siebie jednostek, a raczej własnym interesem". "Działając na szkodę tych jednostek" - możemy przeczytać w liście podpisanym przez kilkudziesięciu pracowników.

Pracownicy mieli nadzieję na innego prezesa

Drugim powodem jest to, że były szef stadniny Cichosz stabilizował sytuację finansową. Od niedawna dołączył też wiceprezes Przemysław Bartoszek, który zjednał sobie pracowników i oczekiwano, że to właśnie on obejmie funkcję prezesa. Ten złożył jednak wypowiedzenie, gdy dowiedział się, że powołana została Hanna Sztuka.

Pracownicy stadniny powiedzieli Radiu Lublin, że o nowej prezes, “która nie do końca jest akceptowana przez załogę”, dowiedzieli się nagle.

Hodowla koni jest takim rodzajem działalności, który wymaga spokoju, stabilizacji, a nie ciągłych zmian. Na razie nie chcemy wpuścić tu nowej prezes. Był szykowany wiceprezes na objęcie obowiązków po prezesie Cichoszu. Koncepcja została zmieniona, mimo wcześniejszych ustaleń w KOWR-ze, że to się odbędzie w sposób cywilizowany  - powiedzieli Radiu Lublin pracownicy stadniny

Źródło: RMF24.pl, farmer.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo