Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA. Prokuratura zarzuca mu przyjmowanie łapówki

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak dowiedział się reporter RMF FM, chodzi o śledztwo w sprawie korupcji.

  • Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
  • W Katowicach ma usłyszeć kilka zarzutów o charakterze korupcyjnym. Według nieoficjalnych ustaleń medialnych chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych.
  • Prokuratorzy zaznaczyli, że po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanym prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego został we wtorek zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jarosław Górczyński usłyszy w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej odpowiednie zarzuty, która prowadzi przeciwko niemu postępowanie.

Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z 14 marca 2023 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w śledztwie dotyczącym korupcji - poinformowała Prokuratura Krajowa.

W Katowicach ma usłyszeć kilka zarzutów o charakterze korupcyjnym. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM wynika, że chodzi o wykorzystywanie stanowiska.

Po doprowadzeniu do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach prokurator przedstawi zatrzymanemu zarzuty - czytamy dalej w oświadczeniu.

Czytaj więcej: Zlikwidowano polską szkołę w Krasławiu. Kamiński: "Polskość w zaniku"

Polityk oskarżony o przyjmowanie łapówki

Według śledczych, Górczyński miał między innymi przyjmować łapówki za decyzje personalne w swoim urzędzie. Kwoty korzyści majątkowych, które miał przyjąć, wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prokuratorzy zaznaczyli, że po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanym prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

Zatrzymany, zanim z poparciem sił opozycyjnych wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Ostrowcu Świętokrzyskim, był posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Źródło: rmf24.pl, radioostrowiec.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo