Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja wystawią wspólnego kandydata? Chodzi o wybory prezydenckie. Piekara: "Na pewno nie może to być Mateusz Morawiecki"

2
0
4
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Piotr Nowak

Dziennikarz Jacek Piekara zauważył, że w wyborach prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić odpowiedniego kandydata. Musi on zostać zaakceptowany przez elektorat Konfederacji. Internauci wskazali na wspólnego kandydata tych formacji.

  • Dziennikarz Jacek Piekara zauważył, że w wyborach prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić odpowiedniego kandydata.
  • Jego zdaniem, musi on być akceptowalny dla wyborców Konfederacji.
  • Internauci podchwycili pomysł Piekary i zaproponowali swojego kandydata.
  • Zobacz także: Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW podała ostateczne wyniki

Pisarz i dziennikarz Jacek Piekara uważa, że wyniki trzy kolejne wyniki wyborcze z ostatnich ośmiu miesięcy przekonują, że Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić w zbliżających się wyborach prezydenckich kandydata, który byłby akceptowalny dla wyborców Konfederacji. 

Jedna rzecz po cyklu trzech wyborów jest absolutnie jasna: PiS aby wygrać wybory prezydenckie musi zaprezentować kandydata, którego w II turze zaakceptują (albo minimum: uznają za mniejsze zło) wyborcy Konfederacji - zaproponował Jacek Piekara.

Zaznaczył również, że wyborcy Konfederacji jak i sami liderzy tej formacji nie zaakceptowaliby skompromitowane swoimi rządami Mateusza Morawieckiego.

Czyli na pewno nie może to być Mateusz Morawiecki - zaznaczył dziennikarz.

Czytaj więcej: Skarżysko-Kamienna. Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko. Nie żyje mężczyzna

Internauci wskazali na ewentualnego kandydata 

Internauci podchwycili pomysł Jacka Piekary i zaproponowali swojego kandydata, który mógłby zostać zaakceptowany przez oba ugrupowania. Wskazali oni na obecnego Wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka. Ich zdaniem współlider Konfederacji posiada wszystkie cechy potrzebne do takiego egzotycznego mariażu.

Pan Marszałek Krzysztof Bosak z poparciem PiS-u? Nieźle! - napisał Mateusz Ochman.

Zgoda, ale tylko jeżeli będzie to Bosak - podkreślił inny z użytkowników portalu X.

Oprócz Bosaka padła również propozycja Ewy Zajączkowskiej-Hernik, która została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Tak, ale tylko w przypadku, gdy PiS poparłoby Zajączkowską lub Bosaka. Innego kandydata nie poprze jedno z obu środowisk - napisał jeden z użytkowników.

Źródło: tvmn.pl, x.com, fronda.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo