Poznaj historię niezwykłego włoskiego nastolatka. Ostatnia szansa, aby zobaczyć film "Niebo nie może czekać" o Carlo Acutisie

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Rafael Film

Eucharystia jest autostradą do nieba - tak mawiał 15-letni włoch Carlo Acutis. W kinach jeszcze można obejrzeć film “Niebo nie może czekać”, który opowiada historię tego błogosławionego nastolatka.

  • Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo).
  • Carlo Acutis był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich.
  • Beatyfikacja chłopaka odbyła się w 2020 r. z udziałem papieża Franciszka. Jego grób odwiedzają pielgrzymi, przypatrując się ciału ubranemu w… dżinsy, bluzę i adidasy.
  • Zobacz także: Fundacja Mamy i Taty apeluje o wsparcie inicjatywy ustawodawczej ograniczającej dostęp do pornografii

Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 roku na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 roku, podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo). 

“Niebo nie może czekać”

Jego opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz. Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną…

Carlo Acutis był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich. Często mawiał, że “wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”. Nastolatek poznał możliwości Internetu i jego siłę dotarcia do ludzi na całym świecie. Uczestniczył codziennie we Mszy Świętej i wspierał finansowo ubogich.

Wiarę zaszczepiła w nim Polka

Nastolatek wiary nie wyniósł z domu, warto dodać, że w wyrośnięciu plonu wiary pomogła mu pewna Polka.

Jego opiekunką była Polka, pani Beata Storczyńska, która wówczas studiowała we Włoszech. Państwo Acutis zatrudnili ją, aby opiekowała się małym Karolkiem. To wszystko stworzyło podatny grunt do tego, by pragnienie bliskości Boga owocowało już w małym Karolku. Ona pierwsza uczyła go modlitw. Wiemy, że znał także modlitwy po polsku. Był bardzo ciekawy ojczyzny swojej babci, czyli mamy ze strony ojca. Każdy spacer kończył się odwiedzaniem Pana Jezusa w kościele. Ziarenko wiary w nim kiełkowało, by zakwitnąć świętością - powiedział o. Azariasz Hess OFM, duszpasterz i rekolekcjonista w rozmowie z Family News Service.

Ciało ubrane w bluzę i adidasy

Carlo Acutis zmarł na białaczkę. Cierpiał bardzo, ale nie narzekał. Po jego śmierci, dzięki żarliwej modlitwie za jego wstawiennictwem, uzdrowienia doznał kilkuletni Matheus z Brazylii - niewytłumaczalnego z punktu medycznego. Cud ten został zatwierdzony przez Watykańską Radę Lekarską ds. Kongregacji Świętych. 

Beatyfikacja chłopaka odbyła się w 2020 r. z udziałem papieża Franciszka. Jego grób odwiedzają pielgrzymi, przypatrując się ciału ubranemu w… dżinsy, bluzę i adidasy.

Czytaj także: Udana akcja francuskich służb. Udaremniono atak na kościół

Patron ŚDM w Lizbonie

9 września 2022 r. rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa po Polsce. Wydarzenie wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu 2023 roku odbędą się w Portugalii.

15-letni chłopiec jest jednym z patronów inicjatywy zapoczątkowanej przez papieża Jana Pawła II, zrzeszającej młodych z całego świata. 

Źródło: radiomaryja.pl, afirmacja.info, rafaelfilm.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo