Wspieraj wolne media

Poznaj dzieje husarii – symbolu polskich zwycięstw

0
0
3
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Fronda

W czasach gdy wielu mieszkańców kraju nad Wisłą odrzuca polską tożsamość narodową, żywi urazę do Polski i Polaków, szkaluje historię naszego narodu i państwa, i zachwyca się unijną okupacją, która niszczy nasz kraj, polska mniejszość narodowa w Polsce powinna zachować i przywracać do zbiorowej pamięci to, co przynosi chlubę Polsce i Polakom.

Husaria jest jednym z symboli, z których Polacy powinni być dumni. Warto więc poznać jej historię. Pomóc w tym może, wydana przez wydawnictwo Fronda, 556 stronicowa praca „Wielka Księga Husarii” autorstwa Kuby Pokojskiego.

Zdaniem wydawcy pracy „Wielka Księga Husarii” „syntetycznie i przejrzyście przedstawia czytelnikowi husarię jako unikalną w historii wojskowości formację oraz jej dzieje, w oparciu o najnowsze badania i prace naukowe. Książka powstała na podstawie wieloletnich badań autora nad fenomenem polskiej husarii”.

Z kart pracy czytelnicy poznają: organizację, strukturę, uzbrojenie, wyszkolenie, konie husarii, fakty dotyczące porównania tej polskiej formacji z formacjami innych krajów, przyczyny odejścia do historii tej formacji, oraz jej legendę w kulturze.

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo