Wspieraj wolne media

Polscy opracowują praktyczną i ciekawą technologię. Będzie to pierwsze takie urządzenia na naszych uczelniach

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej studenci pracują nad stworzeniem przydatnego urządzenia. Pomoże on wyszkolić przyszłych pilotów samolotowych.

  • Na warszawskiej uczelni powstaje interesujące narzędzie, które pomoże wyszkolić przyszłych pilotów.
  • Będzie to pierwsze takie urządzenie na polskich uczelniach, o tak zaawansowanym stopniu technicznym.
  • Projekt powstaje dzięki wieloletniej współpracy Politechniki Warszawskiej z firmą Boeing.

Na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, przy wsparciu firmy The Boeing Company powstaje replika kokpitu samolotu Boeing 737 MAX. Symulator będzie posiadał zaawansowany model lotu i systemów pokładowych. Ponadto będzie to pierwszy cywilny symulator samolotu pasażerskiego na polskiej uczelni. Inicjatorem i koordynatorem prac nad symulatorem jest kierownik Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego, dr inż. Maciej Zasuwa.

Potrzebę stworzenia takiego symulatora wymusiły względy dydaktyczne, aby uczyć studentów na jak najwyższym poziomie potrzebne są nowoczesne pomoce naukowe. Chodzi przede wszystkim o poznawanie architektury systemów pokładowych samolotów oraz naukę budowy symulatorów.

Symulator zapewni nam dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania modelującego działanie systemów pokładowych samolotów pasażerskich; da możliwość, mówiąc kolokwialnie, poznania wszystkiego od kuchni. Jest to niezmiernie ważne w nauce przyszłych inżynierów, którzy będą tworzyć takie systemy - wyjaśnił kierownik Laboratorium Symulatorów na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej dr inż. Maciej Zasuwa.

Czytaj więcej: TikTok może zostać zakazany na urządzeniach służbowych. Rząd obawia się szpiegostwa i wycieku danych

Wieloletnia współpraca z Boeingiem

Jak powiedział dr inż. Maciej Zasuwa, uczelnia już od kilku lat współpracuje z firmą Boeing, która sponsoruje różne projekty dla studentów. Wyjawił, że idea stworzenia symulatora pojawiła się w zeszłym roku.

W zeszłym roku zrodził się pomysł zbudowania symulatora najpopularniejszego samolotu pasażerskiego – Boeing 737. Dodatkowo wybór padł na jego najnowocześniejszą wersję – MAX. Ruszyliśmy z tym projektem i mamy nadziej, że uda się go skończyć w tym roku - dodał inżynier.

Symulator powstanie na Politechnice Warszawskiej przy udziale firm zewnętrznych. Według szacunków czas budowy symulatora, od momentu rozpoczęcia prac konstrukcyjnych, to ok. 3–5 miesięcy. Obecnie finalizowane jest przygotowanie dokumentacji projektu.

Źródło: magnapolonia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo