Zachód przekaże Ukrainie myśliwce F-16. Będą pewne opóźnienia. Lisowski: "Mówimy o sumie około 45 maszyn"

0
0
1
Kapitan Maciej Lisowski
Kapitan Maciej Lisowski / Fot. TVMN

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był kapitan Maciej Lisowski. Wypowiedział się na temat myśliwców F-16 dla Ukrainy.

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był kapitan Maciej Lisowski. Skomentował on komunikat Zachodu w sprawie F-16 dla Ukrainy.

Komunikat o myśliwcach F-16 został sprostowany - nie chodziło o najbliższy miesiąc, ale o najbliższe miesiące - stwierdził kapitan Maciej Lisowski.

Mówimy o sumie około 45 maszyn. Nie wszystkie mają trafić na Ukrainę, są też preferencje i prawo wyborów krajów, Dania część sprzedała do Ameryki Poł. te w lepszej kondycji - dodał.

Czy taki komunikat puszczony przez Niemców jest dla nich korzystny? Tak - pokazują, że nie tylko oni się spóźniają i dają przekłamane komunikaty - zaznaczył Lisowski.

Cały wywiad z kapitanem Maciejem Lisowskim można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Czytaj więcej: Niebezpieczna Grupa Spinelliego. Polityk Konfederacji ostrzega przed eurowyborami

Poważne wsparcie od Niemiec dla Ukrainy

Jak przekazał w rozmowie z dziennikarzami niemiecki Minister Obrony Narodowej Boris Pistorius, jego kraj zamierza sfinansować Ukraińcom wyrzutnie rakiet HIMARS od Stanów Zjednoczonych.

We współpracy z Amerykanami zakupimy dla Ukrainy trzy wyrzutnie HIMARS. Pochodzą one z zasobów armii USA i zostaną przez nas opłacone - powiedział Boris Pistorius.

Niemiecki minister, oświadczył, że Niemcy są gotowe odegrać wiodącą rolę w europejskiej polityce bezpieczeństwa i zagwarantować w tym celu odpowiednie zdolności wojskowe.

My, USA i Niemcy razem, kształtujmy przyszłość wspólnie ze wszystkimi, którzy opowiadają się za wolnością, pokojem i międzynarodowym porządkiem opartym na zasadach - zaznaczył niemiecki Minister Obrony Narodowej.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo