Wspieraj wolne media

Polscy siatkarze awansowali na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu po zwycięstwie nad Holandią

0
0
0
Polscy siatkarze
Polscy siatkarze / PAP/Adam Warżawa

Polscy siatkarze zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, pokonując Holandię 3:1 w emocjonującym meczu eliminacyjnym. Mimo początkowej porażki w pierwszym secie, Biało-Czerwoni odrobili straty i zwyciężyli w kolejnych trzech setach, zapewniając sobie cenną kwalifikację.

Początek meczu nie był łatwy dla reprezentacji Polski, ponieważ pierwszy set zakończył się na korzyść Holendrów, którzy utrzymywali przewagę przez większość tej partii.

Jednak Biało-Czerwoni szybko odzyskali inicjatywę w kolejnych setach. Drugi set poszedł już po myśli Polaków, którzy wykorzystali swoją przewagę i odrobili straty z pierwszej partii.

Zacięta walka

Trzeci set był niezwykle zacięty, a żaden z zespołów przez długi czas nie zdobywał wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce Polacy zdołali przełamać opór Holendrów i zdobyli cenny set.

Czwarty set okazał się decydujący, gdy Polacy, po zaciętej walce punkt za punkt, ostatecznie zwyciężyli, zapewniając sobie awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Niedzielne zakończenie

W niedzielę Polska zmierzy się z gospodarzami, Chinami, w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego, mając już pewny awans na Igrzyska Olimpijskie.

Dzięki tej zwycięskiej walce, polscy siatkarze udowodnili swoją wyjątkową determinację i umiejętności, zdobywając bilet na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Źródło: tvmn.pl, RMF24