Dzień Dziecka Utraconego. Pogrzeby dzieci utraconych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Masowe groby dzieci nienarodzonych
W kilku miastach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywają się kolejne zbiorowe pogrzeby dzieci, które zmarły w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia. Na mocy uchwał poszczególnych rad miasta pochówki odbywają się dwa razy do roku.
W miastach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się pogrzeby dzieci, które zmarły na etapie wczesnego życia prenatalnego, a ich ciała pozostawały w szpitalu. Rodzie z różnych powodów nie mogli ich odebrać bądź pozostawili je.
Najczęściej są to problemy proceduralne, szok, brak świadomości swoich praw, trudności finansowe. Wówczas obowiązek pochowania tych dzieci spada na gminę, gdzie znajduje się szpital z oddziałem ginekologiczno-położniczym - czytamy na stronie Radia Maryja.
Godne pożegnanie tych dzieci i pochówek odbywa się zwykle dwa razy w roku na mocy uchwał poszczególnych rad miasta. Najczęściej pogrzeby odbywają się w okolicach daty 15 października, kiedy obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
Czytaj więcej:
Ciała dzieci spoczywają często w zbiorowych grobowcach.
W Słupsku osiemnasty pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 14 października, a pochowanych zostanie 127 dzieci. Kolejno w Koszalinie 19 dzieci, Szczecinku 24 dzieci. W Wałczu pożegnanych będzie 36.
Dniem, który w sposób szczególny upamiętnia dzieci, które zmarły jeszcze na etapie życia prenatalnego jest 15 października, kiedy obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy doświadczyli utraty dziecka zaproszeni są na rekolekcje "Jesteście synami dnia i synami światłości", które odbędą się od 17 do 19 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.
Źródło: marsz.info, radiomaryja.pl