Pasławska z PSL: Będziemy bronić prawa do myślistwa, wędkowania, rolnictwa

0
0
1
Urszula Pasławska
Urszula Pasławska / Fot. PAP/Tomasz Gzell

Nie stać nas żeby rezygnować z potencjału obronnego 140 tys. świetnie wyszkolonych ludzi. Myśliwi powinni być elementem obrony cywilnej, którą wzmacniamy - powiedziała wiceprezes PSL Urszula Pasławska.

  • Wiceminister obrony narodowej z Polski 2050 Paweł Zalewski powiedział, że "jest przeciwnikiem jakiejkolwiek zmiany, jeżeli chodzi o zasady użycia broni".
  • Pasławska stwierdziła, że jeżeli wiceszef MON “nie będzie się zgadzał z linią resortu i rządu, to pewnie będzie podejmował stosowne decyzje”.
  • Wiceprezes PSL: Ja, gdybym się nie zgadzała z linią mojego szefa, to wiedziałabym, co mam zrobić
  • Zobacz także: Strefa buforowa o wiele mniejsza, niż planowano. Wywalczyli to mieszkańcy

Wiceminister obrony narodowej z Polski 2050 Paweł Zalewski stwierdził ostatnio, że “nie możemy poluzować zasad użycia broni, bo to może doprowadzić do tego, że będą zabijani migranci po polskiej stronie”. Powiedział również, że dochodziłoby do “wymiany strzałów z białoruskimi KGB-stami”.

Jestem przeciwnikiem sytuacji, w której mielibyśmy zmienić charakter tej operacji, która ma miejsce na granicy, z policyjnej na wojskową. To jest oczywisty absurd, bardzo szkodliwa rzecz. Nie zgadzam się na takie pomysły, które przedstawiła Konfederacja - dodał.

Pasławska: Wiedziałabym, co mam zrobić

Urszula Pasławska z PSL w Polsat News stwierdziła, że jeżeli wiceszef MON “nie będzie się zgadzał z linią resortu i rządu, to pewnie będzie podejmował stosowne decyzje”.

 Ja, gdybym się nie zgadzała z linią mojego szefa, to wiedziałabym, co mam zrobić - dodała.

Pasławska zaznaczyła, że ludowcy będą również bronić prawa do myślistwa, wędkowania i rolnictwa. 

Nie stać nas żeby rezygnować z potencjału obronnego 140 tys. świetnie wyszkolonych ludzi. Myśliwi powinni być elementem obrony cywilnej, którą wzmacniamy - stwierdziła.

Czytaj także: Ruch Obrony Polaków przygotowuje się na napływ imigrantów? "Przygotowujemy program"

Reforma prawa łowieckiego

W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się zmianom w prawie łowieckim. Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Praw Zwierząt oraz Zespół ds. reformy łowiectwa przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska proponują znaczące zmiany. Chodzi o korektę na liście gatunków łownych, zmiany okresów polowań czy nawet wprowadzenie moratorium na polowania na niektóre gatunki ptaków.

Źródło: polsatnews.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo