Orlen wycofuje ze sprzedaży Tygodnik NIE. Obajtek: "Nie ma zgody na niszczenie autorytetu Jana Pawła II"

3
0
0
św. Jan Paweł II
św. Jan Paweł II / Fot. Twitter

Prezes grupy Orlen Daniel Obajtek poinformował o wycofaniu ze sprzedaży najnowszego wydania Tygodnika NIE. Ma to związek ze skandaliczną grafiką na okładce gazety.

  • Na okładce najnowszego wydania Tygodnika NIE widnieje znane zdjęcie Jana Pawła II opierającego się o pastorał, w który grafik wmontował  plastikową lalkę przedstawiającą małe dziecko.
  • Prezes Orlenu Daniel Obajtek postanowił wycofać ze sprzedaży najnowsze i skandaliczne wydanie gazety.
  • Wcześniej na podobny krok zdecydowało się kierownictwo Poczty Polskiej.

Na okładce najnowszego wydania Tygodnika NIE widnieje znane zdjęcie Jana Pawła II opierającego się o pastorał, w który grafik wmontował  plastikową lalkę przedstawiającą małe dziecko. Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że najnowsze wydanie gazety zostanie usunięte ze sprzedaży na wszystkich stacjach benzynowych.

Podjąłem decyzję o wycofaniu ze wszystkich punktów sprzedaży Orlenu nowego wydania Tygodnika NIE, którego okładka przekracza wszelkie granice. Mamy miejsce dla wszystkich tytułów prasowych, ale nie ma zgody na mowę nienawiści i niszczenie autorytetu Świętego Jana Pawła II - poinformował prezes grupy Orlen Daniel Obajtek.

Wycofanie ze sprzedaży kontrowersyjnego czasopisma wywołało falę krytyki po lewej stronie sporu politycznego. Dziennikarz Interii Jakub Szczepański stwierdził, że jest to przejaw cenzury. Jego zdaniem niszczenie autorytetu św. Jana Pawła II jest całkowicie w porządku.

Z tym periodykiem nigdy nie było mi po drodze. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu: cenzura, ot co - napisał na Twitterze Jakub Szczepański.

Kiedy człowiek nie ma ochoty czytać idiotyzmów, nie sięga po dany tytuł. A jeśli jakaś firma robi coś nielegalnie, powinny zająć się nią odpowiednie służby. Cenzorzy to relikt poprzedniej epoki, więc naprawdę dajmy spokój - dodał dziennikarz.

 Wcześniej na podobny krok zdecydowało się kierownictwo Poczty Polskiej, które również wycofało ze sprzedaży najnowsze wydanie tygodnika. 

Źródło: twitter.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo