Wspieraj wolne media

Obcokrajowcy są odpowiedzialni za ponad 50 proc. zbiorowych gwałtów w Berlinie

1
0
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W 2023 r. w Berlinie odnotowano 111 gwałtów zbiorowych, najmłodsza ofiara miała 6 lat. 54 proc. gwałcicieli stanowili cudzoziemcy.

  • Ofiary gwałtów zbiorowych były w wieku od sześciu do ponad sześćdziesięciu lat. Najczęstszymi ofiarami tego przestępstwa były dziewczęta w wieku od 14 do 16 lat.
  • Większość gwałtów zbiorowych miała miejsce w budynkach mieszkalnych (41 przypadków) i w parkach (16 przypadków).
  • ostatnich latach w Berlinie wzrosła liczba zgłaszanych gwałtów z udziałem wielu sprawców. O ile w 2023 r. zarejestrowano 111 przypadków, o tyle w 2022 r. było ich 89.
  • Zobacz także: Zarzuty za działalność na rzecz obcego wywiadu. ABW zatrzymała dwóch Białorusinów oraz Polaka

Senat Berlina ogłosił, że odsetek podejrzanych o gwałt zbiorowy niebędących Niemcami wynosi 54 proc. Warto zwrócić uwagę, że obywatele innych krajów niż RFN stanowią w stolicy Niemiec 24 proc. mieszkańców.

Najmłodsza ofiara miała 6 lat

Ofiary gwałtów zbiorowych były w wieku od sześciu do ponad sześćdziesięciu lat. Najczęstszymi ofiarami tego przestępstwa były dziewczęta w wieku od 14 do 16 lat. Jeden przypadek dotyczył sześcioletniego dziecka. 

Większość gwałtów zbiorowych miała miejsce w budynkach mieszkalnych (41 przypadków) i w parkach (16 przypadków). Cztery razy miejscem przestępstwa była restauracja, a transport publiczny dwukrotnie.

Czytaj także: Mocne wystąpienie Erdogana. Turecki prezydent mówi o barbarzyństwie w Gazie i oskarża Zachód

Wzrost liczby zgłaszanych gwałtów zbiorowych 

W ostatnich latach w Berlinie wzrosła liczba zgłaszanych gwałtów z udziałem wielu sprawców. O ile w 2023 r. zarejestrowano 111 przypadków, o tyle w 2022 r. było ich 89. W 2021 r. odnotowano 106 przypadków, a w 2020 r. – 98. 

Policja zakłada, że ​​istnieje wiele niezgłoszonych przypadków przestępstw na tle seksualnym i gwałtów, ponieważ wiele ofiar nie kontaktuje się z policją ze wstydu lub strachu przed sprawcą.

Fakt, że przestępstwa stały się znane, “jest wyraźnie zależny od chęci ofiar do ich zgłoszenia, a faktyczny przebieg przestępstwa jest często bardzo indywidualny” - stwierdził Senat Berlina.

 

Źródło: welt.de, pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo