O. Rydzyk: Gdyby Jan Paweł II miał coś na sumieniu, to oni nie strzelaliby do niego

3
1
3
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk stwierdził, że ataki na św. Jana Pawła II są działaniami, które mają zdeprecjonować autorytet Kościoła i go zniszczyć.

  • O. Rydzyk: Młodzi ludzie nie znają Jana Pawła II i to jest też walka o młodzież
  • Dodał że "oczernianie go to jest drugi zamach na Papieża"
  • Instytut Ordo Iuris przygotował apel w obronie dobrego imienia papieża

Ataki na św. Jana Pawła II nasiliły się po reportażu pt. „Franciszkańska 3” wyemitowanym przez TVN 24. Materiał oskarża Papieża Polaka o domniemane tuszowanie pedofilii w Kościele. Reportaż został oparty na dokumentach Służb Bezpieczeństwa, zeznaniach tajnych współpracowników SB oraz anonimowych wypowiedziach.

O. dr Tadeusz Rydzyk na łamach “Naszego Dziennika” podkreślił, że “atak na św. Jana Pawła II to uderzenie w nasz największy autorytet”. Dodał, że walka dokonuje się za pomocą mediów, najpierw uderzano w księży, a teraz w Papieża Polaka.

Gdyby Jan Paweł II miał coś na sumieniu, to oni nie strzelaliby do niego, tylko wyciągnęliby te papiery - powiedział o. Rydzyk w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”.

Redemptorysta dodał, że młode pokolenie nie zna Jana Pawła II i jest to również walka o młodzież, czyli o przyszłość. Dodał że “oczernianie go to jest drugi zamach na Papieża”.

Założyciel toruńskiej rozgłośni dodał, że ataków medialnych cały czas doświadcza również Radio Maryja, a skala manipulacji jest ogromna. Prym w oczernianiu radia wiodą liberalno-lewicowe media, a kłamliwy przekaz jest również powtarzany za granicą.

Apel Ordo Iuris w obronie papieża

Instytut Ordo Iuris przeciwstawia się działaniom, które dyskredytują największe polskie autorytety i dzielą społeczeństwo. Organizacja przygotowała apel w obronie dobrego imienia papieża, w którym wyraża sprzeciw wobec formułowanych oskarżeń.

W reportażu telewizji TVN24 nie zawarto żadnych wiarygodnych dowodów publikowanych oskarżeń. Dokumenty preparowane pół wieku temu przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa do walki z Kościołem nie są wiarygodne. Dlatego wzywamy do ich odrzucenia – czytamy w apelu. 

Źródło: Nasz Dziennik, ordoiuris.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo