Wspieraj wolne media

Nowe kompendium wiedzy o zagrożeniach płynących z internetu autorstwa księdza profesora Zwolińskiego

0
0
0
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Fronda

Od dwudziestu lat jednym z moich ulubionych autorów książek popularnonaukowych jest ksiądz profesor Andrzej Zwoliński. Prace księdza profesora cenię sobie za przystępne przybliżanie zagrożeń, jakie niesie nam świat współczesny – od sekt destrukcyjnych, przez okultystyczne terapie, aż do wyzwań wiążących się z zagrożeniami płynącymi z internetu, oraz zalet katolickiej nauki społecznej. Ksiądz profesor opisuje wszelkie te zagrożenia, przed którymi duchowni i hierarchowie powinni ostrzegać (a, o których milczą, bojąc się wzbudzać kontrowersje).

Najnowsze, wydana przez wydawnictwo Fronda, praca księdza profesora Andrzeja Zwolińskiego „Cyber pułapka” na 248 stronach opisuje: nauczanie Kościoła katolickiego do rozwoju techniki i wyzwania z tym związane, historię rozwoju internetu i komputerów, zagrożenia płynące ze sztucznej inteligencji, gier komputerowych, wirtualnej rzeczywistości, uzależnienia ludzi od nowoczesnych technologii, nieustannego kontaktu z siecią, cyber pornografii, niszczenia przez nowe technologie relacji społecznych i więzi międzyludzkich, kształtowania przez nowoczesne technologie zachowań ludzkich, relacji społecznych i fałszywych wyobrażeń o otaczającym świecie, chorób będących wynikiem korzystania z nowoczesnych technologii.

W swej pracy ksiądz Zwoliński opisał też: internetowy szum informacyjny, zbieranie przez globalne korporacje przy użyciu internetu danych behawioralnych użytkowników (co sprawia, że internetowi monopoliści wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie), nieustanną internetową inwigilację, internetową przemoc, propagowanie przez internet patologicznych zachowań, szerzenie przez internet kłamstw, manipulacji i pomówień.

Ksiądz profesor Andrzej Zwoliński jest kierownikiem Katedry Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych UPJPII.

 

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo