Nauczanie społeczne księdza Popiełuszki. Jego mordercom antyPiS przywraca dziś przywileje emerytalne
Działania antyPiS są logiczne w swojej nienawiści do Polski, Polaków i katolicyzmu. Przywracanie przez antyPiS przywilejów emerytalnych (wysokich emerytur) odpowiedzialnym za prześladowanie i mordowanie polskich patriotów funkcjonariuszom komunistycznego aparatu represji, w tym i tym, którzy odpowiadają za zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki, dopełniane jest likwidowaniem przez rząd lewicy i pseudo liberałów instytucji opisujących ofiary komunistycznych mordów np. IPN czy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej (który wydał zbiór zachowanego nauczania społecznego księdza Jerzego Popiełuszki).
Zanim uda się antyPiSowi zniszczyć IDMN, warto zaopatrzyć się w publikacje tej znienawidzonej przez element antypolski instytucji, w tym i w przygotowaną przez Pawła Kęskiego (z Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie) prace „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki. Wybór źródeł”.
Prawie 500 stronicowa książka zawiera 141 dokumentów – wypowiedzi księdza Jerzego – wywiadów, listów, notatek, homilii (w tym kilka zachowanych tylko w postaci podsłuchów nagranych przez SB). Jest to najobszerniejszy zbiór wypowiedzi księdza Jerzego – w tym 60 niepublikowanych. Dokumenty są chronologicznie ułożone i opisane.
W wywiadzie (przeprowadzonym przez Annę Rasińską) zamieszczonym w internecie na portalu Onet autor pracy "Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki" Paweł Kęska stwierdził, że ksiądz Jerzy Popiełuszko to „postać, która ma wiele do powiedzenia współczesnym. Szczególnie dziś, kiedy mamy tak wiele problemów”.
Z wywiadu można się dowiedzieć, że większość źródeł zamieszczonych w pracy znajdowała się w Ośrodku Dokumentacji Życia i Kultu Księdza Jerzego Popiełuszki (którego zasoby – 100.000 dokumentów – dzięki Polskiej Fundacji Narodowej zostały zdigitalizowane). Połowa z nich nie była nigdy publikowana. „W tekstach nie było żadnych skrótów, formalnych zaokrągleń i korekt. [...] W książce znajdziemy ponad 2 tys. przypisów źródłowych i merytorycznych pozwalających na czytanie tekstu z większym zrozumieniem”.