Wspieraj wolne media

Morawiecki obiecuje średnie zarobki na poziomie 10 tys. zł

1
0
7
Premier Mateusz Morawicki
Premier Mateusz Morawicki / Fot. Twitter

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wizję Polski, gdzie średnie zarobki osiągną poziom 10 tys. złotych na koniec trzeciej kadencji PiS. To ambitne założenie zostało zaprezentowane podczas konferencji programowej partii w Końskich. Jednak premier nie skupił się tylko na kwestiach ekonomicznych - podkreślił również znaczenie utrzymania stabilności społecznej i porządku w kraju, co wyróżnia Polskę na tle innych państw europejskich, które doświadczyły niepokojów społecznych.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ambitny cel na konferencji programowej PiS w Końskich - planuje, że na koniec trzeciej kadencji PiS średnie wynagrodzenie w Polsce osiągnie poziom 10 tysięcy złotych. Morawiecki podkreślał także sukcesy rządu, w tym rekordowy eksport i rosnący PKB.

Wizja Rozwoju i Sprawiedliwości

Premier Morawiecki wyraził determinację w dążeniu do rozwoju Polski i zaprezentował wizję kraju, w którym średnie wynagrodzenie dorówna zarobkom francuskim. Jednakże, jego słowa skupiają się nie tylko na aspekcie ekonomicznym, ale także na utrzymaniu spokoju i porządku społecznego w kraju, co odróżnia Polskę od niektórych krajów europejskich, które doświadczyły niepokojów społecznych.

Morawiecki podkreślił wzrost gospodarczy Polski w okresie rządów PiS, który według jego szacunków wyniesie 33-34 procent. Ponadto, Polska zbliża się do osiągnięcia historycznej granicy 2 bilionów złotych w eksporcie, co jest znaczącym wskaźnikiem wzrastającej konkurencyjności kraju na arenie międzynarodowej.

Premier dodaje, że polski eksport rośnie szybciej niż niemiecki, co jest niezwykle imponującym osiągnięciem. Warto także zaznaczyć, że Polska zanotowała znaczny wzrost wpływów z podatku VAT i CIT, co pozwoliło na podwyżki wynagrodzeń i emerytur oraz obniżenie bezrobocia.

Zobowiązanie rozwoju lokalnego

W przyszłości rząd PiS planuje kontynuować inwestycje skierowane na rozwijanie Polski lokalnej. Premier podkreślił, że nie ma za małych miast ani wiosek, a inwestycje w infrastrukturę będą miały miejsce wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Źródło: tvmn.pl, RMF24

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo