Morawiecki chce pozwać Romanowskiego? "Te taśmy są zmanipulowane". Minął termin na przeprosiny

0
0
0
Były premier Mateusz Morawiecki
Były premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Paweł Supernak

Zdaniem byłego Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego stwierdził, że ataki na polityków formacji Zbigniewa Ziobry są inspirowane przez samego Mateusza Morawieckiego. Były Premier dał czas politykowi na przeprosiny, których termin właśnie minął.

Kilka tygodni temu poseł Suwerennej Polski Marcin Romanowski skomentował taśmy Tomasza Mraza. Zdaniem byłego pełnomocnika Zbigniewa Ziobry do spraw Funduszu Sprawiedliwości stwierdził, że ataki na polityków formacji Ziobry są inspirowane przez samego Mateusza Morawieckiego i Mariana Banasia.

Jestem przekonany, że te wszystkie ataki na fundusz są przez niego inspirowane i przez Banasia. To jest jedna klika - powiedział były Wiceminister Sprawiedliwości.

Jego zdaniem Morawiecki chce zostać liderem tzw. łże-prawicy. Nazwał również Morawieckiego rosyjskim i niemieckim agentem.

Tak jak jego tatuś - ruski agent, a on nie wiem jaki - niemiecki, albo jedno i drugie - dodał wówczas Marcin Romanowski.

Czytaj więcej: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Bocheński: "Mamy bardzo wyrobionych wyborców w Polsce"

Morawiecki chce pozwać swojego byłego wiceministra

Redaktor Bogdan Romanowski przeprowadził przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wywiad z byłym Premierem Mateuszem Morawieckim. Polityk został zapytany o wypowiedź swojego byłego wiceministra o rzekomej ruskiej agenturze.

Dałem mu czas do 10 czerwca, żeby przeprosił za te słowa, albo żeby powiedział, że te taśmy są zmanipulowane, ponieważ pojawiają się taśmy zmanipulowane przez sztuczną inteligencję.Jeden z polityków został w ten sposób prawdopodobnie zmanewrowany. Jak dostanę jego uprawnienia do opowiedzenia więcej, to oczywiście opowiem - powiedział Mateusz Morawiecki.

Morawiecki nie chciał jednak powiedzieć o jakiego polityka chodzi. Ponadto przekazał, że podejmie on przeciwko Romanowskiemu odpowiednie kroki, jeżeli ten go nie przeprosi. Nie ujawnił jednak, czy zamierza złożyć pozew sądowy. Warto zauważyć, że termin na przeprosiny minął w poniedziałek.Nie wiadomo na razie, czy Morawiecki zamierza spełnić swoje zapowiedzi sprzed kilku tygodni.

Źródło: dorzeczy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo