Wspieraj wolne media

Ministerstwo Klimatu unieważnia przetarg. Chodzi o kwestię energetyki jądrowej. Ministerstwo planowało przeznaczyć na kampanię 4,8 milionów złotych

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało o unieważnieniu przetargu w sprawie kampanii edukacyjnej na temat energetyki jądrowej. Powodem tej decyzji było nieprzyznanie resortowi środków publicznych. Ministerstwo planowało przeznaczyć na tę kampanię 4,8 mln zł.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało o unieważnieniu przetargu dotyczącego przygotowania i realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na temat energetyki jądrowej. Powodem tej decyzji było nieprzyznanie resortowi środków publicznych.

Jak informuje serwis "press.pl", zgodnie z obowiązującym prawem ministerstwo może prowadzić działania związane z komunikacją na temat bezpieczeństwa jądrowego, jednak nie może promować wykorzystania promieniowania jonizującego, w tym energetyki jądrowej.

Portal podaje, że do przetargu zgłosiły się następujące firmy:

  • Five Media,
  • MSL Group,
  • Fabryka Komunikacji Społecznej,
  • Media Group,
  • Partner of Promotion z Grupą Eskadra,
  • Aplan Media z Euvic Media,
  • Trygon z Dsk,
  • CreativeHarder.

Ministerstwo planowało przeznaczyć na tę kampanię 4,8 mln zł.

Czytaj więcej: Trela opowiadał o problemach mieszkaniowych. Nagle dostał zaskakujące pytanie. "Tak, mam trzy mieszkania"

Koreański atom w Polsce pod znakiem zapytania

W miejscowości Pątnów w gminie Konin w Wielkopolsce miały powstać dwa koreańskie reaktory o łącznej mocy 2800 MW. Wstępne założenia wskazywały na to, że elektrownia jądrowa ma w 12 proc. zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne Polski. Elektrownia według pierwotnych planów miała powstać w 2035 r.

Tymczasem z nieoficjalnych doniesień portalu Polityki Insight wynika, że inwestycja atomowa realizowana przez ZE PAK Zygmunta Solorza we współpracy z PGE i koreańskim koncernem KHNP miała zostać zablokowana przez rząd.

Nasze źródło wskazuje nawet, że po stronie rządu decyzja już zapadła, a na posiedzeniu rady nadzorczej spółki prezes PGE Dariusz Marzec miał wskazać, że inwestycja jest de facto zamrożona - informuje Polityka Insight.

Sprawą przyszłości elektrowni jądrowej w Pątnowie realizowanej we współpracy z Koreańczykami ma się zająć sejmowa komisja ds. energii, klimatu i aktywów państwowych

Źródło: tysol.pl, press.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo