Oburzające bilboardy. Minister Czarnek odpowiedział na manipulacje mniejszości niemieckiej. "Przestańcie kłamać"

1
0
4
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek / Fot. Youtube

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odpowiedział mniejszości niemieckiej na ich manipulację. W akcji bilboardowej, zarzucają oni polskiej władzy, że ta nie spełnia obietnic związanych z nauką języka niemieckiego.

Niemcy mieszkający w Polsce zarzucają ministrowi edukacji i nauki dyskryminację osób narodowości niemieckiej. Oskarżają go o niewywiązanie się z obietnic dotyczących przywrócenia finansowania trzech godzin nauki języka niemieckiego tygodniowo.

Czytaj więcej: Organizacja Narodów Zjednoczonych prowadzi propagandę? Laureat Nobla skrytykował działania tej międzynarodowej instytucji. Clauser: "Świat, w którym dziś żyjemy, jest pełen dezinformacji"

Cięta riposta ministra Czarnka

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek w reakcji na to powiedział, że niemiecka bezczelność nie zna granic. Dodał, że Polska przekazuje na naukę języka niemieckiego jako ojczystego 120 mln złotych, a oprócz tego 1,8 mld na naukę języka niemieckiego jako obcego we wszystkich polskich szkołach. Z kolei niemiecki rząd nie finansuje nauki języka polskiego w ogóle.

Ponieważ Polska dba o mniejszości i dba również o mniejszość niemiecką, przekazując jej 120 mln zł rocznie na naukę języka niemieckiego jako języka ojczystego, to apelujemy do rządu Republiki Federalnej Niemiec, aby zaczął wykonywać postanowienia i zobowiązania z traktatu z 1991 r. i finansował naukę języka polskiego jako ojczystego dla mniejszości polskiej w Niemczech. Tymczasem Republika Federalna Niemiec, pomimo tego, że jest do tego zobowiązana, przekazuje na naukę języka polskiego jako ojczystego w Republice Federalnej Niemiec, gdzie są dwa miliony Polaków, zero euro. Jak się ma mówienie przez mniejszość niemiecką w Polsce, że 120 mln złotych to jest dyskryminacja, a zero euro to nie jest dyskryminacja? Mniejszość niemiecka powinna się wstydzić - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister dodał też, że absurdalnym jest twierdzenie, że niemieckie dzieci w Polsce nie mają dostępu do edukacji i nie będą miały szansy na pracę. Polityk zaznaczył, że praca w Polsce jest dostępna dla wszystkich, tak samo jak i szkoły.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo