Wspieraj wolne media

Marszałek Senior ponownie atakuje własny rząd. Polskie biogazownie zostaną wykupione? Sawicki: "Mamy do czynienia z sabotażem gospodarczym"

1
0
7
Poseł PSL Marek Sawicki
Poseł PSL Marek Sawicki / Fot. PAP/Paweł Supernak

W trakcie posiedzenia Sejmu poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki w bardzo ostrych słowach skrytykował swój rząd oraz ministrów z jego ugrupowania. W wywiadzie dla "Radia Zet" powiedział wprost, że oczekuje on stanowczej reakcji Premiera Donalda Tuska.

W trakcie posiedzenia Sejmu poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki w bardzo ostrych słowach skrytykował swój rząd oraz ministrów z jego ugrupowania. Marszałek Senior wziął w obronę biogazownie rolnicze, które mogą zostać przejęte przez zagranicznych kapitał.

Z przykrością stwierdzam, że kompletnie nic nie rozumiecie, jeśli chodzi o małe biogazownie rolnicze - grzmiał z trybuny sejmowej Marek Sawicki z PSL, krytykując ministrów Donalda Tuska

Marek Sawicki zaznaczył, że małe biogazownie rolnicze nie potrzebują obecnie żadnych zespołów i żadnych nowych ustaw.

One potrzebują decyzji, przeznaczenia części środków z KPO na wsparcie finansowe i od jutra można instalować małe biogazownie rolnicze do do pół mega. Mówię o tych małych - powiedział poseł PSL.

Sawicki zwrócił uwagę, że rząd chce tworzyć zespoły, podczas gdy zagraniczna konkurencja już wykupiła w Polsce ponad 50 proc. biosubstratu do produkcji biometanu.

I za chwilę zagraniczna konkurencja na polskim biosubstracie będzie wypracowywała swoje narodowe cele wskaźnikowe, a Orlen za pięć lat będzie bankrutem, bo poza jednym projektem nie ma ani jednej biogazowni rolniczej. Skończcie z tworzeniem zespołów, skończcie z przygotowywaniem ustaw, które są do niczego niepotrzebne. Weźcie się do roboty i zacznijcie inwestować - powiedział poseł PSL.

Czytaj więcej: Polacy nie chcą związków partnerskich? Jest najnowszy sondaż IBRiS. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości wyrazili stanowczy sprzeciw

Sawicki prosił o spotkanie z szefem ABW

W wywiadzie dla "Radia Zet"  powiedział wprost, że oczekuje on stanowczej reakcji Premiera Donalda Tuska w sprawie sytuacji energetycznej oraz polskich spółek energetycznych. Jego zdaniem Polska branża energii odnawialnej zmaga się z sabotażem gospodarczym.

Oczekuję tu reakcji p. premiera Donalda Tuska, ale oczekuję także reakcji ministra Siemoniaka, bo uważam, że w polskich spółkach energetycznych mamy do czynienia z sabotażem gospodarczym na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej, na rzecz produkcji biometanu. Mówię to z pełną odpowiedzialnością - podkreślił Marek Sawicki.

Wyjaśnił redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu, że od kilku miesięcy prosi o spotkanie z szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby omówić tę pilną sprawę.

Chciałbym, żeby sprawdziły to służby bezpieczeństwa państwa polskiego, bo mam wrażenie, że projekty, które były przygotowywane w Orlenie - a było ich ponad 80 - finału nie znalazły. Pytanie, czy są nadal na półkach Orlenu czy te projektu już zostały sprzedane konkurencji, tak jak wcześniej Polska Grupa Biogazowa została sprzedana Totalowi - zaznaczył poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Źródło: tvmn.pl, x.com, radiozet.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo