Wspieraj wolne media

Marsz Suwerenności - patrioci przeciwko unijnym biurokratom. Kowalski: "Zaprotestujmy razem, przeciwko wariactwom"

10
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Leszek Szymański

W 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej w Warszawie odbędzie się Marsz Suwerenności przeciwko unijnym biurokratom oraz w obronie polskiej niepodległości. Marsz wyruszy spod placu Konstytucji o godzinie 14:00.

W 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej w Warszawie odbędzie się Marsz Suwerenności przeciwko unijnym biurokratom oraz w obronie polskiej niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Młodzież Wszechpolska oraz Marsz Niepodległości. Marsz wyruszy spod placu Konstytucji o godzinie 14:00.

Wspólnie sprzeciwmy się polityce eurokratów, których działania godzą w polski interes narodowy - poinformowała Młodzież Wszechpolska.

Zaprotestujmy razem, przeciwko wariactwom takim jak pakt migracyjny - zaapelował prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski.

Czytaj więcej: Wielka Brytania radykalnie zmienia kierunek ideologiczny? Minister Zdrowia chce się rozprawić ze zmianą płci u dzieci. Atkins: "Lekarze mogą zostać wyrzuceni z pracy"

Pakt migracyjny przyjęty

Parlament Europejski głosował w środę w zeszłym tygodniu nad dziesięcioma tekstami legislacyjnymi wchodzącymi w skład paktu. Wszystkie zostały przyjęte. Głosowanie usiłowali zakłócić obecni na sali obrad w Brukseli aktywiści nie zgadzający się na propozycje zawarte w pakcie. Na trybunach utworzyli napis "Ten pakt zabija" (This pact kills).

Szef polskiego rządu Donald Tusk zapowiedział głosowanie przeciwko, bo jak argumentuje MSWiA, prace nad przepisami zakończyły się tydzień po zaprzysiężeniu obecnego rządu, a rezultat tych prac, prowadzonych przez poprzednią ekipę, jest "dalece niewystarczający".

Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji; zobaczymy, jaka będzie ostateczna wersja paktu migracyjnego, ale z całą pewnością mechanizm relokacji albo płacenia za to, że nie przyjęło się migrantów nie będą dotyczył Polski - oświadczył w środę premier Donald Tusk.

Pakt migracyjny obejmuje również rozporządzenie dotyczące prawa azylowego, które ma mieć ujednolicone przepisy przyznawania ochrony międzynarodowej i pozwalające przyspieszenie procedur w przypadku bezpodstawnych wniosków. Osoby niespełniające warunków zostaną poddane procedurze kontroli jeszcze przed wjazdem, która obejmie m.in. pobranie danych biometrycznych oraz kontrolę stanu zdrowia i bezpieczeństwa. Do zreformowanej bazy danych Eurodac zostaną dodane wizerunki twarzy i odciski palców.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
10
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo