Wspieraj wolne media

Marine Le Pen w trzy dni osłabiła prawicową konkurencję. Francuskie loże masońskie wzywają do reakcji. "Masoni zawsze stawiali opór nienawistnej hydrze skrajnej prawicy"

0
0
1
Marine Le Pen
Marine Le Pen / Fot. PAP/EPA/ANDRE PAIN

Marine Le Pen doprowadziła do osłabienia pozycji Republikanów i Rekonkwisty. Teraz zamierza przejąć władzę we francuskim parlamencie. Z kolei francuskie loże masońskie wzywają do stawienia oporu tzw. skrajnej prawicy.

Eric Zemmour nie szczędził krytycznych słów wobec Marion Marechal, która która była na czele listy Rekonkwisty w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oskarżył ją o “zdradę” i stwierdził, że “zawsze gardziła” jego ugrupowaniem. Dodał też, że “sama wykluczyła się” z partii.

Wcześniej Marechal oświadczyła, że Zemmour ma zamiar wystawić w wyborach 30 czerwca kandydatów, którzy będą rywalizować ze Zjednoczeniem Narodowym i skrytykowała ten krok. Jej zdaniem dałoby to większe poparcie kandydatom prezydenta Francji i skrajnej lewicy.

Do podobnej sytuacji doszło w Partii Republikańskiej. Jej przewodniczący został wykluczony ze swojego ugrupowania po tym, gdy poparł sojusz ze Zjednoczeniem Narodowym.

O wykluczeniu lidera Republikanów biuro polityczne partii zadecydowało jednogłośnie. Ciotti nie uznaje tej decyzji.  

Tym samym Marine Le Pen w trzy dni osłabiła znacząco obie konkurencyjne mniejsze partie prawicowe - bardziej radykalną i bardziej centrową. W jej "Unii narodowej" będą Ciotti (dotąd prezes Republikanów) oraz Marion (dotąd wiceprezes Rekonkwisty) i ich ludzie - napisał analityk i publicysta Kacper Kita na platformie X.

Francuskie loże masońskie chcą powstrzymać odrodzenie prawicy

Dwaj wielcy mistrzowie lóż masońskich we Francji postanowiło wezwać swoich członków do stawienia oporu rzekomej skrajnej prawicy, która łączy w tym kraju siły, aby przejąć władzę z rąk liberałów i lewicy. 

W ubiegłą niedzielę Francja weszła w bardzo niepokojący etap swojej historii. W rychły powrót skrajnej prawicy do władzy - czytamy w liście masonów.

W tym roku, kiedy czcimy pamięć o tych, którzy polegli za naszą wolność, wobec nazistowskiego jarzma i reżimu kolaboracyjnego, masoni nie mogą zachować milczenia - czytamy dalej.

Masoni zawsze stawiali opór nienawistnej hydrze skrajnej prawicy. Wierni swojej wolności, równości, braterstwa, sekularyzmu - powstańcie, aby wziąć udział w odbudowie republikańskiej nadziei - podkreślili wielcy mistrzowie francuskich lóż masońskich.

Sygnatariuszami listu jest Guillaume Trichard, Sylvain Zeghni, Bernard Dekorer-Suarez, Christiane Vienne oraz Jean-Jacques Moumdijan.

Czytaj więcej: Hunter Biden został uznany winnym. Jest reakcja prezydenta USA: Nie ułaskawię go

Przedterminowe wybory parlamentarne

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił rozwiązanie Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) po porażce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyznaczył też przedterminowe wybory parlamentarne, które mają się odbyć 30 czerwca. 

Szef francuskiej konserwatywnej Partii Republikańskiej, Eric Ciotti opowiedział się we wtorek za sojuszem z prawicowym Zjednoczeniem Narodowym (RN) w przedterminowych wyborach.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo